Kocaeli'de son olarak Kovanağzı Plajı ile birlikte mavi bayraklı plaj sayısı 7'ye yükseldi

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 11.08.2021 tarih ve 12:44 saatinde Seyahat Haberleri kategorisine yazıldı. Kocaeli'de son olarak Kovanağzı Plajı ile birlikte mavi bayraklı plaj sayısı 7'ye yükseldi

makale içerik

Kocaeli'de son olarak Kovanağzı Plajı ile birlikte mavi bayraklı plaj sayısı 7'ye yükseldi

Kocaeli'de son olarak Kovanağzı Plajı ile birlikte mavi bayraklı plaj sayısı 7'ye yükseldi

Kocaeli'deki mavi bayraklı plaj sayısı artmaya devam ediyor. Son olarak Kandıra'daki Kovanağzı Plajı'nda mavi bayrak göndere çekildi. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, kentte 6'sı Kandıra'da olmak üzere 7 mavi bayraklı plaj bulunduğunu söyledi.

Kocaeli'deki mavi bayraklı plaj sayısı artmaya devam ediyor. Karamürsel'de 1, Kandıra'da 5 olmak üzere toplam 6 mavi bayraklı plaja sahip olan Kocaeli'de, Kovanağzı Plajı'nın da mavi bayrak almaya hak kazanmasıyla bu sayı 7'ye yükseldi. Kovanağzı Plajı'nda mavi bayrak, bugün törenle göndere çekildi. TÜRKİYE'NİN MAVİ BAYRAKLI PLAJLARI (İL İL TAM LİSTE)Törende konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, "Çevre felaketlerini çok daha derinden hissediyoruz. Biz doğayla barışık bir şekilde yaşamak zorundayız. Bu yüzden sıfır atık konusundaki hassasiyetimizi, çocuklarımıza aktarmaya çalışıyoruz. Doğaya hükmetmek yerine ona uyum sağladığımızda dünya daha iyi bir hale gelecektir" dedi.Çevre konusunda hassasiyete büyük önem verilmesi gerektiğini vurgulayan Başkan Büyükakın, "Marmara Denizi'nde müsilajla karşılaştık. Doğanın kurallarına uymadığınız takdirde, doğa sizinle karşı karşıya geliyor. Denizlerin daha temiz olması için, arıtma için çalışmalarımızı yapıyoruz. Kocaeli’de artıma tesislerimizin sayısı 23’e ulaştı. Eksik kalan kısımlarımızı da 2 yıl içinde tamamlayacağız" diye konuştu.Büyükakın, Kovanağzı Plajı ile birlikte Kocaeli’de 7 mavi bayraklı plaj bulunduğunu belirterek, şöyle konuştu: "Mavi bayrak, su kalitesi ve çevresel standartların tutturulduğu anlamına geliyor. Çocuklarımıza daha güzel bir dünya bırakmak zorundayız. Bu yüzden daha fazla ağaç dikmeli, altyapı çalışmalarını geliştirmeliyiz. Kocaeli’de bugüne kadar 9 milyon ağaç dikildi. Kocaeli yarın küresel ısınmanın etkilerinin en az görüldüğü şehirlerden biri olacak. Bu şehir, her geçen gün daha yeşil olmaya devam edecek"

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar