Kocaeli'nde adrenalin tutkunlarının gözdesi Serindere Kanyonu her gün yüzlerce kişiyi ağırlıyor

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 21.07.2021 tarih ve 12:42 saatinde Seyahat Haberleri kategorisine yazıldı. Kocaeli'nde adrenalin tutkunlarının gözdesi Serindere Kanyonu her gün yüzlerce kişiyi ağırlıyor

makale içerik

Kocaeli'nde adrenalin tutkunlarının gözdesi Serindere Kanyonu her gün yüzlerce kişiyi ağırlıyor
Kısa Linki Kopyala

Kocaeli'nde adrenalin tutkunlarının gözdesi Serindere Kanyonu her gün yüzlerce kişiyi ağırlıyor

Kocaeli'nde bulunan onlarca kanyondan birisi olan Serindere, her gün yüzlerce adrenalin tutkununu ağırlıyor. Yüksek debiyle akan buz gibi suda yürümekte zorlanan adrenalin tutkunları, zorlu parkurları tek tek geçiyor.

Kocaeli'nin Başiskele ilçesinde bulunan Serindere Kanyonu, zorlu parkuru ile adrenalin tutkunlarını mest ediyor. Her gün yüzlerce kişi kanyonun zorlu parkurunda yürümek için bölgeye geliyor.İçinde 6 şelaleyi barındıran kanyonda, zaman zaman suyun yüksekliği de 1 metreyi geçiyor. Çok hızlı akan dereden karşıya geçmek bazı noktalarda güç hale geliyor. Gruplar halinde bölgeye gelen adrenalin tutkunları, dar geçitlerden geçerek, suyun zorlu aktığı yerlerde güçlükle yürümenin tadını çıkartıyor. Adrenalin tutkunları o anları aksiyon kamerası ile kaydetmeyi ihmal etmiyor.Kocaeli'nin hemen hemen her ilçesinde bir kanyon yer alırken, en fazla ilgi görenler arasında Serindere yer alıyor. Yüksek hızla akan suyun içinde zaman zaman talihsiz kazalarda yaşanabiliyor. Derenin kayalık olması, zaman zaman derinleşmesi ve yüksek hızla akması sebebiyle, yürüyüş yapanlar suya kapılıyor.Düşe kalka bir yolculuk yaptıklarını ifade eden Büşra Günal, "Bazen battık, bazen çıktık. Çok heyecanlıydı. Yüzlerce insan var. Çok güzel bir deneyim oldu. Su çok soğuktu" dedi. Serindere’ye grup olarak geldiklerini söyleyen Gizem Emre ise, "Düşe kalka yol aldık. Bazen su boyumuzu aşmaya yakındı. Manzara harika, çok güzeldi" diye konuştu.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar