Labirent sazlıkları ile turistlerin gözdesi: Dalyan Kanalı

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 16.09.2021 tarih ve 16:33 saatinde Seyahat Haberleri kategorisine yazıldı. Labirent sazlıkları ile turistlerin gözdesi: Dalyan Kanalı

makale içerik

Labirent sazlıkları ile turistlerin gözdesi: Dalyan Kanalı

Labirent sazlıkları ile turistlerin gözdesi: Dalyan Kanalı

Muğla'nın Ortaca ilçesinde her yıl binlerce turisti ağırlayan Dalyan Kanalı, bu yıl da misafirlerinin öncelikleri arasında yer alıyor.

Muğla'nın Ortaca ilçesinde her yıl binlerce turistin sazlıklar arasında teknelerle gezdiği doğal güzellikleriyle ünlü Dalyan Kanalı, bu yıl da misafirlerinin öncelikleri arasında yer alıyor. DALYAN'DA SİZİ MUTLU HİSSETTİRECEK 10 ŞEYAvrupa'nın en iyi korunan açık alanları arasında gösterilen ve her yıl ortalama 1 milyon turisti ağırlayan Dalyan Kanalı'nda turistik gezilerde kullanılan tur tekneleri, labirent görünümlü sazlıkların arasında turistleri gezdiriyor.Kaunos Antik Kenti ile tarihi açıdan da zengin bölge, tatlı ve tuzlu suyu, kumsalıyla ziyaretçilerine unutulmaz bir tatil imkanı sunuyor.Bölgeye tatil için gelen yerli turistler, sazlıklar arasında günübirlik tekne turlarına katılıyor. Turun ardından İztuzu Plajı'na ulaşan tatilciler, plajdan denize giriyor.Dalyan'da yaklaşık 32 yıldır turizm işletmeciliği yapan Özay Akdoğan, Dalyan Kanalı'nda 500'e yakın teknenin turizme hizmet verdiğini söyledi.Akdoğan, gelen misafirlerin kanalın etrafında bulunan İztuzu Plajını, nesli tehlike altındaki caretta carettaları, çamur banyolarını gördüğünü kaydetti.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar