Nemrut Dağı Samanyolu ile buluştu

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 28.07.2021 tarih ve 16:21 saatinde Seyahat Haberleri kategorisine yazıldı. Nemrut Dağı Samanyolu ile buluştu

makale içerik

Nemrut Dağı Samanyolu ile buluştu

Nemrut Dağı Samanyolu ile buluştu

Nemrut Dağı'nda bulunan dev heykeller Samanyolu ile buluştu. Ortaya çıkan bilim kurgu filmlerini anımsatan görüntüler izleyenleri kendine hayran bıraktı.

Adıyaman’da 2 bin 150 metre yüksekliğinde yer alan Nemrut Dağı’nı fotoğraf sanatçısı İsa Turan özel teknikler kullanarak görüntüledi. Turan UNESCO tarafından Dünya Mirası ilan edilen Nemrut Dağı’nı uzun pozlama tekniğiyle Samanyolu ile birlikte görüntüledi.Hava kararmasından itibaren 2 kamerayla 12 saat boyunca yapılan çekimler, ortaya ortaya kartpostallık görüntüler çıkardı. Tarihi M.Ö 62 yılına uzanan dağın üzerinde drone ile ışık boyama tekniğiyle oluşturulan daire bilim kurgu filmlerini aratmayacak sahneler ortaya çıktı.Nemrut Dağı eski çağlarda "Kommagene" olarak bilinen, bu alanda bulunan arkeolojik kalıntılara ev sahipliği yapıyor.Doğu ve batı teraslarında Antiochos heykellerinin yanı sıra aslan ve kartal heykelleri bulunuyor. Batı terasında eşsiz bir aslanlı horoskop yer alıyor Aslan heykelinin üzerinde yer alan yıldızların Mars, Merkür ve Jüpiter gezegenlerini temsil ettiği sanılıyor.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar