Rusya'ya turizm ve aşı ziyareti

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 17.05.2021 tarih ve 12:09 saatinde Seyahat Haberleri kategorisine yazıldı. Rusya'ya turizm ve aşı ziyareti

makale içerik

Rusya'ya turizm ve aşı ziyareti
Kısa Linki Kopyala

Rusya'ya turizm ve aşı ziyareti

Kültür ve Turzim Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve Sağlık Bakan Yardımcısı Rusya'ya gitti. Görüşmelerde ana gündem turizm.

Üç isim beraberinde 10 kişilik bir heyetle Rusya'ya gitti. Rusya, artan vaka sayıları sonrasında Türkiye'ye uçuşları 45 gün süreyle durdurmuştu.

Heyet, alınan tedbirleri ve vaka sayısındaki düşüşü anlatarak, Rusya'nın uçuş yasağını kaldırması için görüşmelerde bulunacak. Turizm bölgelerinde alınan önlemler üzerinde de durulacak.

Temaslarda ele alınacak bir diğer başlık ise Rusya'dan aşı tedariği. Türkiye ile Rusya, Sputnik V aşısının tedariği konusunda anlaşma sağlamıştı.

İlk aşıların haziran ayının ilk haftasında Türkiye'ye ulaşması bekleniyor. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve beraberindeki heyet, bu sürenin daha erkene çekilmesi ve aşı miktarının artırılması için temaslarda bulunacak.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar