Sivas'ta doğa harikası 'Çifte Şelale' turizme kazandırılacak

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 13.08.2021 tarih ve 15:38 saatinde Seyahat Haberleri kategorisine yazıldı. Sivas'ta doğa harikası 'Çifte Şelale' turizme kazandırılacak

makale içerik

Sivas'ta doğa harikası 'Çifte Şelale' turizme kazandırılacak
Kısa Linki Kopyala

Sivas'ta doğa harikası 'Çifte Şelale' turizme kazandırılacak

Sivas'ın Zara ilçesi Ütükyurdu Köyü yakınlarında kısa süre önce keşfedilen güzelliğiyle ilgi çeken Çifte Şelale, hazırlanan proje ile turizme kazandırılacak.

Sivas'ın Zara ilçe merkezine 20 kilometre uzaklıktaki Ütükyurdu yakınlarındaki 2 bin 812 rakımlı Kösedağ'ın eteklerinde bir süre önce keşfedilen Çifte Şelale güzelliği ile doğaseverlerin ilgisini çekiyor.Köylülerin yılın 4 ayını geçirdiği Kösedağ Yaylası olarak bilinen bölgede bulunan şelale, zengin bitki örtüsü ve doğal görünümüyle göze çarpıyor.Temiz ve berrak bir suya sahip şelale, kayaların arasından yaklaşık 10 metre yükseklikten 2 ayrı göz olarak akıyor. Şelale, Zara Kaymakamlığı tarafından hazırlanan proje ile turizme kazandırılacak.Ütükyurdu köyü muhtarı Mehmet Ay, "Her sene yaylaya çıkıyoruz ve 4 ay boyunca burada kalıyoruz. Daha sonra yeniden köye iniyoruz. Burası keşfedilmeyi bekleyen bir yer. Burası yeşillik ve doğası ile insanı cezbediyor. Sivas'ın en güzel suyu da burada Karadeniz'i aratmayan bir yeşilliği ve doğası var. Burayı herkesin gelip görmesini istiyoruz" dedi.Corona virüs sürecinde İstanbul'dan gelen Vahap Bulut, "Burası çok güzel bir yayla. Şelalemiz tam bir turizm yeri. Suyu tatlı ve içilebiliyor. Buranın ziyarete açılmasını ve meraklıların da bu doğayı görmelerini istiyoruz" diye konuştu.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar