Tarihi Rumeli Feneri Kalesi ahıra döndü

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 25.07.2021 tarih ve 11:48 saatinde Seyahat Haberleri kategorisine yazıldı. Tarihi Rumeli Feneri Kalesi ahıra döndü

makale içerik

Tarihi Rumeli Feneri Kalesi ahıra döndü
Kısa Linki Kopyala

Tarihi Rumeli Feneri Kalesi ahıra döndü

Sarıyer'de bulunan Rumeli Feneri Kalesi ahıra döndü. Kalenin içinde oturan inekler ve ziyaretçilerine her yere attığı çöpler dikkat çekiyor.

Sarıyer'de bulanan tarihi Rumeli Feneri Kalesi harabeye döndü. İstanbul'un en uç noktasında yer alan kale geçen yıllar içinde çürümeye terk edildi. Kalenin duvarlarında çatlak ve çökmeler oluştu. Ziyaretçiler ve çevredekilerin verdiği zarar da kaleyi adeta harabeye çevirdi.Atıl bir şekilde duran kalenin içerisinde ve dışarısında bulunan çöpler görünürken, çevresinde kötü kokular da oluşmaya başladı. Duvarları sprey boya ile boyanan kalenin içinde oturan inekler ise "bu kadarına pes" dedirtti. Kaleyi ziyarete gelen yerli ve yabancı turistler gördükleri manzara karşısında üzüldüklerini söyledi.Hafta sonu tatilini Sarıyer’de değerlendirmek isteyen Rezzak Karaçay, “İçeride ahır var, içeriye girdiğinizde inekler karşılıyor seni. Ayrıyeten kötü bir koku var, bizler içeride yorum yaptık az önce 'bunlar muhtarlığın inekleri mi, neden bir önlem alınmıyor' diye. İçeride çöpler var. Bira şişeleri ve çocuk bezleri vardı. Bakım ve ilgi yok bakımsız. Çok fazla talebi var İstanbul’da gezilecek yerler deyince Rumeli Kalesi çıkıyor. Biraz hayal kırıklığı oldu” diye konuştu. Öte yandan, harabeye dönen kale drone ile havadan görüntülendi.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar