Yesemek Açık Hava Müzesi’ne pandemiye rağmen 15 bin ziyaretçi

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 02.10.2021 tarih ve 10:07 saatinde Seyahat Haberleri kategorisine yazıldı. Yesemek Açık Hava Müzesi’ne pandemiye rağmen 15 bin ziyaretçi

makale içerik

Yesemek Açık Hava Müzesi’ne pandemiye rağmen 15 bin ziyaretçi
Kısa Linki Kopyala

Yesemek Açık Hava Müzesi’ne pandemiye rağmen 15 bin ziyaretçi

UNESCO Dünya Miras Geçici listesinde yer alan Yesemek Açık Hava Müzesi, pandemiye rağmen bu sene 15 bin ziyaretçi ağırladı.

Gaziantep’in İslahiye ilçesinde bulunan ve UNESCO Dünya Miras Geçici listesinde yer alan Yesemek Açık Hava Müzesi, 2021'de pandemiye rağmen 15 bin ziyaretçi ağırladı.Dünyanın en büyük Açık Hava Müzesi olan Yesemek yerli ve yabancı ziyaretçilerden yoğun ilgi görmeye devam ediyor.2012 yılında UNESCO Dünya Miras Geçici Listesine dahil edilen Yesemek’te, milattan önce 800 ile 900’lü yıllarda yapıldığı tahmin edilen Hitit Dönemine ait 520 adet heykel sergileniyor.Yesemek Açık Hava Müzesi'ni pandemiye rağmen bu sene 13-15 bine yakın turist ziyaret etti.Yesemek Açık Hava Müze görevlisi Ali Çiçek, “Bu sene ziyaretçilerimiz oldukça fazlaydı. Şu an ayda bin 500 ziyaretçimiz oluyor. Pandemiye rağmen 2021'de ortalama 15 bine yakın ziyaretçimiz vardı" dedi.Çiçek "Pandemiden sonra inşallah daha çok ziyaretçi ağırlarız. Burası dünyanın en büyük açık hava atölyesi. Gelen ziyaretçilerimiz buranın görmeye değer olduğunu söylüyor. 10 yıl önce müzemizi gelip gezmiş biri bile tekrar görmeye geliyor” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar