Altın fiyatları bugün kaç TL? 19 Ağustos 2021 güncel altın fiyatları

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 19.08.2021 tarih ve 11:45 saatinde Son Dakika kategorisine yazıldı. Altın fiyatları bugün kaç TL? 19 Ağustos 2021 güncel altın fiyatları

makale içerik

Altın fiyatları bugün kaç TL? 19 Ağustos 2021 güncel altın fiyatları
Kısa Linki Kopyala

Altın fiyatları bugün kaç TL? 19 Ağustos 2021 güncel altın fiyatları

Altın fiyatlarında son durum nasıl? Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 19 Ağustos 2021 güncel altın fiyatları... Altının gram fiyatı 487 lira seviyesinden işlem görüyor. Çeyrek altın 796 lira, Cumhuriyet altını 3.177 liradan satılıyor.

GÜNCEL ALTIN FİYATLARI

Delta varyantının küresel piyasalardaki belirsizlik etkisinin artmasına paralel yükselişe geçen altın fiyatları, hafta başından bu yana yakından takip ettiği Fed tutanaklarının ardından rahatladı.

Altın, Fed tutanaklarında çoğu politikacının varlık alımı azaltımı için yıl sonuna işaret etmesinden sonra hafif bir düşüş kaydetti.

Hafta başından bu yana dolar/TL'deki düşüşe ve küresel altın fiyatlarındaki dalgalı seyirin etkisinde kalan altının gram fiyatı, 487 liradan işlem görüyor.

Aynı dakikalarda çeyrek altın 796 liradan, Cumhuriyet altını 3.177 liradan satılıyor.

Altının ons fiyatı ise değer kaybederek 1.780 dolar sınırında işlem görüyor.

FED TUTANAKLARI SONRASI RAHATLAMA

Yatırımcılar, hafta başından bu yana altın fiyatlarında Fed Başkanı Powell'ın açıklamalarını ve Fed Açık Piyasa Komitesi'nin (FOMC) son toplantısının ardından yayımlanacak tutanakları bekliyordu.

Fiyatlar tutanaklardan sonra gerileme kaydederken analistlere göre, kısa vadede değerli metal için riskler oldukça sınırlı.

Dün açıklanan ABD Merkez Bankası (Fed) Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantı tutanaklarında varlık alımlarının ne zaman azaltılacağını ilişkin değerlendirmelerin yer alması sonrası dolar endeksi 93,45'le Kasım 2020'den bu yana en yüksek seviyesine çıktı.

Analistler, ABD 10 yıllık tahvillerinde devam eden alımlar ve dolar endeksindeki yükselişin altının ons fiyatını baskıladığını söyledi.

Küresel piyasalarda artan dolar talebiyle dolar/TL'nin yüzde 1'e yakın değer kazandığına dikkati çeken analistler, buna bağlı olarak yurt içinde altın fiyatlarının yükseliş eğiliminde hareket ettiğini vurguladı.

Analistler, teknik açıdan 1.790 seviyesinin önemli direnç olarak takip edileceğini aktaran analistler, 1.760 doların destek konumunda olduğunu bildirdi.

AFGAN PARLAMENTER NTV'YE ANLATTI

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar