Ankara AKM Millet Bahçesi açılıyor

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 28.10.2021 tarih ve 14:44 saatinde Son Dakika kategorisine yazıldı. Ankara AKM Millet Bahçesi açılıyor

makale içerik

Ankara AKM Millet Bahçesi açılıyor
Kısa Linki Kopyala

Ankara AKM Millet Bahçesi açılıyor

Ankara Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Millet Bahçesi Açılış Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Özel günlerimizi, bayram törenlerini buradaki alanda gerçekleştireceğiz'' dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara AKM Millet Bahçesi Açılış Töreni'nde konuşuyor.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

-Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılına erken bir armağan olarak gördüğümüz bu eser şehircilik kültürümüzü yaşatacak örnek bir projedir.

-Toplamda 700 bin metrekarelik bir alan üzerine kuruldu.

-Millet Bahçemizde içinde binlerce kitabı olan bir millet kıraathanesi olacak. Evlatlarımız yeşillikler arasında kuş sesleri eşliğinde ders çalışıp kitaplarını okuyabilecekler. Tohum merkezi, binicilik, oyun alanları ve bisiklet parkı gibi bölümler de Millet Bahçemiz içinde yer alıyor. Konferans salonu olduğu kültür merkezi bulunuyor.

-6 duraklı tramvay hattı sayesinde vatandaşlarımız araçlarını park ettikten sonra bahçede rahatça dolaşabilecekler.

-Özel günlerimizi bayram törenlerini buradaki alanda gerçekleştireceğiz.

-4 gün boyunca burada konserler söyleşiler yapılacak. At binme uçurtma uçurma gibi etkinliklerle burası adeta bir festival alanına dönüşecektir.

-Ankara'dan yükselen iklim dostluğu, kalkınma güneşi ülkemizin 81 vilayetini kuşatacaktır.

-404 Millet Bahçemizin 111'ini tamamladık. Ankara'ya 4 milyon 200 bin metrekare büyüklüğünde 21 Millet Bahçesi yapıyoruz.

-81 ilimizde inşa ettiğimiz 1,1 milyon adet sosyal konutla beraber toplam 2,5 milyon konutun dönüşümünü tamamladık. 200 milyar lira olan 300 bin dönüşüm konutunun inşası devam ediyor.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar