Bahçeli'den Kıbrıs açıklaması

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 26.07.2021 tarih ve 14:34 saatinde Son Dakika kategorisine yazıldı. Bahçeli'den Kıbrıs açıklaması

makale içerik

Bahçeli'den Kıbrıs açıklaması
Kısa Linki Kopyala

Bahçeli'den Kıbrıs açıklaması

MHP lideri Bahçeli, Kıbrıs'ta çözümden korkan, barış ve uzlaşmadan kaçan tarafın Rumlar olduğunu söyledi. Kıbrıs'ta ortaklık devleti kurulmasının imkansız hale geldiğini belirten Bahçeli, ''İki ayrı devlet varlığı artık herkesçe kabul edilmelidir'' dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kıbrıs'ta ortaklık devleti kurulmasının bugünkü şartlarda imkansız hale geldiğini söyledi.

''KIBRIS'TA ÇÖZÜMDEN KORKAN, BARIŞ VE UZLAŞMADAN KAÇAN TARAF RUMLAR''

Yazılı açıklama yapan Bahçeli, Kıbrıs’ta çözümden korkan, barış ve uzlaşmadan kaçan tarafın Rumlar olduğunu, diplomasinin ayak oyunları ile oyalama mekanizmalarının yıllardır devam ettiğini belirtti.

''KIBRIS'TA İKİ AYRI DEVLET VARLIĞI ARTIK HERKESÇE KABUL EDİLMELİ''

"Kıbrıs’ta ortaklık devleti kurulması bugünkü ortamda imkansız bir hale gelmiştir" diyen Bahçeli, "Kıbrıs Türklüğü kendi kaderini kendi tayin etmeye, kendi göbek bağını kendi kesmeye hazırdır, buna da kararlıdır. Kıbrıs’ta iki ayrı devlet varlığı artık herkesçe kabul edilmelidir" şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar