Bakan Akar: Mehmetçik Afganistan'da görevini başarıyla yerine getirdi

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 28.08.2021 tarih ve 14:01 saatinde Son Dakika kategorisine yazıldı. Bakan Akar: Mehmetçik Afganistan'da görevini başarıyla yerine getirdi

makale içerik

Bakan Akar: Mehmetçik Afganistan'da görevini başarıyla yerine getirdi
Kısa Linki Kopyala

Bakan Akar: Mehmetçik Afganistan'da görevini başarıyla yerine getirdi

SON DAKİKA HABERİ: Milli Savunma Bakanı Akar, "Mehmetçik Afganistan'da görevini başarıyla yerine getirdi" dedi. Tahliye edilen askerler için düzenlenen törende konuşan Akar, "Havalimanının işletilmesi için talep gelirse desteğe hazırız" diye konuştu.

Son dakika haberi! 

Kabil'den tahliye edilen Türk askerleri için Ankara'da tören düzenlendi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar,  törende bir konuşma yaptı.

Akar'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

"Türkiye tüm risk ve gelişmeleri yakından takip etmektedir. Mehmetçik Afganistan'da görevini başarıyla yerine getirdi. TSK görevi süresince 20 bin silah arkadaşımız görev yaptı. Mehmetçik Afganistan'da da görevlerini başarıyla icra etmiş, Afgan halkının gönlünü kazanmıştır. NATO ve uluslararası alanda herkesin övgüsünü kazandılar. 

Beklenenden hızlı gelişen süreçte Cumhurbaşkanımızın talimatıyla tahliye sürecine başlandı. Tacikistan ve Pakistan'da önceden konuşlandırdığımız 8 uçağımızla Kabil-İslamabad arasında hava köprüsü kuruldu.

Personel ve vatandaşlarımız 48 saatten az bir sürede tahliye edildi. Gerginliğe rağmen sorunsuz gerçekleştirilen tahliye TSK'nın gücünü göstermiştir.

Önceki gün meydana gelen alçak terör saldırısını şiddetle kınıyorum. Havalimanının işletilmesi konusunda desteğe hazır olduğumuzu herkesin bilmesini istiyoruz."

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar