Bakan Koca'dan Sinovac açıklaması

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 01.06.2021 tarih ve 18:57 saatinde Son Dakika kategorisine yazıldı. Bakan Koca'dan Sinovac açıklaması

makale içerik

Bakan Koca'dan Sinovac açıklaması
Kısa Linki Kopyala

Bakan Koca'dan Sinovac açıklaması

Dünya Sağlık Örgütü tarafından Türkiye'de de uygulanan Sinovac aşısına acil kullanım onayı verilmesinin ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medyadan açıklama yaptı. Koca paylaşımında, "Güvenirliği ve etkisi kanıtlanmış her aşıyı vatandaşımızla buluşturmaya devam edeceğiz. Bu güce güvenin" dedi.

Corona virüs pandemisiyle mücadele kapsamında Çin'de geliştirilen Sinovac aşısına, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) acil kullanım onayı verdi. 

Türkiye'de kullanılmaya başlanan ilk aşı olan Sinovac aşısının onay almasıyla ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'da açıklamada bulundu.

Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımında, "Ülkemizde yaygın olarak kullanılan Sinovac firmasının COVID-19 aşısı Coronovac; Dünya Sağlık Örgütü tarafından da onaylandı. Güvenirliği ve etkisi kanıtlanmış her aşıyı vatandaşımızla buluşturmaya devam edeceğiz. Bu güce güvenin" ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar