Bakan Pakdemirli'den orman yangınlarına ilişkin açıklama

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 12.08.2021 tarih ve 16:45 saatinde Son Dakika kategorisine yazıldı. Bakan Pakdemirli'den orman yangınlarına ilişkin açıklama

makale içerik

Bakan Pakdemirli'den orman yangınlarına ilişkin açıklama

Bakan Pakdemirli'den orman yangınlarına ilişkin açıklama

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, Burdur Bucak'taki orman yangını dahil tüm yangınların kontrol altına alındığını açıkladı. Pakdemirli, Antalya ve Muğla'da zarar gören devlet av yerleri bölgelerinde 2021 ve 2022 yılı için av yasağı kararı alındığını duyurdu. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez de, Yeniköy Termik Santrali'nin ikinci ünitesinin de devreye alındığını ve santralin tam kapasite çalışmaya başladığını söyledi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Muğla’nın Marmaris ilçesindeki Afet Koordinasyon Merkezi'nde açıklamalarda bulundu.

''Büyük yangınlardan dolayı tüm ülke teyakkuz halindeydi'' diyen Pakdemirli, bu teyakkuz halinden hayatın normal akışına geçilmesi gerektiğini söyledi.

YANGIN BÖLGESİNDE AV YASAĞI

Bakan Pakdemirli, Antalya ve Muğla'da zarar gören devlet avlakları (Avı çok olan yer, av yeri) bölgelerinin 2021 ve 2022 yılında av döneminde ava kapatılması kararını aldıklarını açıkladı.

YENİKÖY TERMİK SANTRALİ'NİN İKİNCİ ÜNİTESİ DE DEVREDE

Enerji ve Tabii Kaynaklar Fatih Dönmez ise, Yeniköy Termik Santrali'nin ikinci ünitesinin de bugün saat 06.42 itibarıyla devreye alındığını belirtti.

Bakan Dönmez, santralin tam kapasite çalışmaya başladığını bildirdi.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar