BDDK'dan selden etkilenen Düzce, Rize ve Artvin için yeni karar

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 29.07.2021 tarih ve 16:53 saatinde Son Dakika kategorisine yazıldı. BDDK'dan selden etkilenen Düzce, Rize ve Artvin için yeni karar

makale içerik

BDDK'dan selden etkilenen Düzce, Rize ve Artvin için yeni karar
Kısa Linki Kopyala

BDDK'dan selden etkilenen Düzce, Rize ve Artvin için yeni karar

BDDK selden etkilenen Düzce, Rize ve Artvin için yeni karar aldı. Buna göre, bu illerde kredi kartına taksit süreleri iki kat olarak uygulanacak. Bankalardan kullanılacak kredilerin vadesinde de süre sınırları geçerli olmayacak.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), selden etkilenen bölgelerde kredi kartı taksitlerinin 1 Ocak 2022'ye kadar iki katına çıkarıldığını bildirdi.

BDDK'dan yapılan açıklamaya göre, 1 Ocak 2022'ye kadar Düzce, Rize ve Artvin İllerinde yapılan alışverişlerde kredi kartı taksitlendirme süreleri iki katı olarak uygulanacak.

Bankaların Kredi İşlemlerine İlişkin Yönetmeliğin ilgili maddesince alınan karara göre ise kredi vadelerinin hem yeni kullandırılacak hem de yeniden yapılandırılacak krediler için yönetmelikteki sürelere tabi olmaksızın, ödemesiz dönemlerin uygulanması da dahil olmak üzere bankalarca belirleneceği aktarıldı.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar