Biden: Navalny ölürse sonuçları Rusya için yıkıcı olur

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 16.06.2021 tarih ve 20:38 saatinde Son Dakika kategorisine yazıldı. Biden: Navalny ölürse sonuçları Rusya için yıkıcı olur

makale içerik

Biden: Navalny ölürse sonuçları Rusya için yıkıcı olur
Kısa Linki Kopyala

Biden: Navalny ölürse sonuçları Rusya için yıkıcı olur

ABD Başkanı Joe Biden, Putin ile görüşmesinin ardından basın toplantısı düzenliyor. Silahsızlanma konusunda adım atılması gerektiğini söyleyen Biden, Rus muhalif Navalny'le ilgili olarak da  "Ölürse sonuçları Rusya için yıkıcı olur" dedi.

Son dakika haberi! ABD Başkanı Joe Biden'ın açıklamalarından satır başları;

Stratejik silahsızlanma konusunda adım atmamız gerekiyor. Siber güvenlik konusunu konuştuk, altyapı kurumlarına siber saldırı yapılamamalı

Suriye'de insani yardım koridorlarının açılmasını konuştuk.

İran'ın nükleer silahlara sahip olmaması gerekiyor, bu hem bizim hem Rusya'nın lehine. Kuzey kutup bölgesi silahlardan arındırılmalı.

Afganistan'da terörizmin yeniden yükselişe geçmemesi her iki ülke için önemli.

4 saatlik görüşmenin atmosferi iyi ve olumluydu. Bu ziyarette ilişkilerimizde ilerleme sağladık ama hala yapılacak çok şey var. Önümüzdeki 6 ayda Rusya ile stratejik bir diyalog kurup kuramadığımızı göreceğiz. 

Putin ABD'ye müdahale etmesine izin vermeyeceğimi biliyor. Navalny ölürse sonuçları Rusya için yıkıcı olur.

Esad kimyasal silahlar kullandı ve uluslararası yasaları ihlal etti bu sebeple güvenilmez bir lider.

Rusya'nın son istediği şey yeni bir Soğuk Savaş. 6 ay içinde ilerleme sağlayıp sağlamadığımızı göreceğiz. Görüşmede kimse kimseyi tehdit etmedi, açık ve içten şekilde konuştuk. Putin bana Afganistan'ı sordu, barış ve huzurun devam etmesini umduğunu söyledi.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar