Bir yangın da Marmaris'te: Müdahale sürüyor

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 29.07.2021 tarih ve 20:07 saatinde Son Dakika kategorisine yazıldı. Bir yangın da Marmaris'te: Müdahale sürüyor

makale içerik

Bir yangın da Marmaris'te: Müdahale sürüyor
Kısa Linki Kopyala

Bir yangın da Marmaris'te: Müdahale sürüyor

SON DAKİKA HABERİ: Muğla'nın Marmaris ilçesindeki ormanlık alanda yangın çıktı. Armutalan Mahallesi'ndeki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın başladı. Havadan ve karadan müdahale edilen yangın, kontrol altına alınmaya çalışılıyor. Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, NTV'de bilgi verdi. Oktay, özellikle yerleşim yerlerine yakın yerlerin büyük ölçüde kontrol altına alındığını söyledi.

Son dakika haberi! 

Bir orman yangını haberi de Muğla'nın Marmaris ilçesinden geldi.

Armutalan Mahallesi'ndeki ormanlık alanda yangın çıktı. Havadan ve karadan müdahale edilen yangın turistik tesislere yakın noktada.

Ekipler yangının yerleşimlere daha da yaklaşmaması için mücadele ediliyor.

MARMARİS BELEDİYE BAŞKANI NTV'DE

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, NTV'de son duruma ilişkin bilgi verdi. 

Özellikle yerleşim yerlerine yakın yerlerin büyük ölçüde kontrol altına alındığını söyleyen Oktay, şu ana kadar yangında herhangi bir can kaybının yaşanmadığını söyledi. Öte yandan Oktay, yangının Bodrum’un Hisarönü bölgesine doğru ilerlediğini de belirtti. 

"SABOTAJ İHTİMALİ VAR"

Yangının üç noktada başladığını söyleyen Oktay, sabotaj ihtimali olduğunu belirtti.

Alevlerin yaklaşması nedeniyle tedbir amacıyla 3 yıldızlı 2 otel ile 4 villa tedbir amacıyla polis ekipleri tarafından boşaltıldı. Çevredeki otellerde kalan bazı tatilciler de kendi istekleri ile bavullarını alıp ayrıldı.

Güney Ege Turistik Otelciler İşletmeciler Birliği (GETOB), otellerinden ayrılmak zorunda kalan turistleri başka otellere yerleştirdi.

NTV yayınında bölgede son durumu anlatan Merih Ak, yangının şimdilik yerleşim bölgelerinden uzaklaşıp yavaşladığını ancak ormanlık alanda tehlikenin devam ettiğini söyledi.

DUMANDAN ETKİLENEN 6 KİŞİYE AYAKTA MÜDAHALE

Bu arada, dumandan etkilenen 6 kişiye, olay yerinde ambulanslarda ayakta müdahale edildi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yangınına 30 arazöz, 5 helikopter, 1 uçakla müdahale edildiğini duyurdu. 

VİDEO: MARMARİS'TE YANGIN (NTV İHBAR HATTI) 

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar