Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 13 Eylül 2021 anlık ve güncel çeyrek altın kuru fiyatları

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 13.09.2021 tarih ve 10:43 saatinde Son Dakika kategorisine yazıldı. Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 13 Eylül 2021 anlık ve güncel çeyrek altın kuru fiyatları

makale içerik

Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 13 Eylül 2021 anlık ve güncel çeyrek altın kuru fiyatları
Kısa Linki Kopyala

Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 13 Eylül 2021 anlık ve güncel çeyrek altın kuru fiyatları

Altının gram fiyatı 486 lira seviyesinden işlem görüyor. Çeyrek altın 798 lira, Cumhuriyet altını 3.260 liradan satılıyor. Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 13 Eylül 2021 güncel altın fiyatları...

Altın, ABD'de üretici enflasyonunun beklenenden hızlı bir artış kaydetmesi sonrasında Fed'in varlık alımı azaltımına daha erken başlayabileceğine dair beklentilerle yatay bir seyir izliyor. Gram altın ise dolar/TL ve küresel altın fiyatlarındaki sakin seyirle 486 lira civarında bulunuyor.

GÜNCEL ALTIN FİYATLARI

Geçen haftanın son işlem gününde, altının ons fiyatındaki düşüşün dolar kurundaki artışla dengelenmesi sonucu yurt içinde yatay seyreden altının gram fiyatı, günü 486,8 liradan tamamladı.

Altının gram fiyatı, yeni haftaya düşüşle başlamasının ardından, önceki kapanışın yüzde 0,2 altında 486,0 liradan işlem görüyor. Çeyrek altın 798 lira, Cumhuriyet altını da 3.260 liradan satılıyor.

Altının ons fiyatı, şu sıralarda önceki kapanışın hemen altında 1.787 dolardan alıcı buluyor.

Uzmanlar, yeni tip corona virüs (Covid-19) salgınında artan vaka sayılarının küresel ekonomideki toparlanmayı tehdit etmesi ve dünya genelinde merkez bankalarının artan enflasyonist baskılar karşısında şahinleşmesinin fiyatlamalarda zorlukları beraberinde getirdiğini bildirdi.

Piyasalarda yön arayışının sürdüğünü dile getiren uzmanlar, bu hafta, dünya genelinde sanayi üretimi ve yarın ABD'de açıklanacak enflasyon verilerinin yatırımcıların odağına yerleştiğini kaydetti.

Uzmanlar, ABD ile Çin arasındaki gelişmeler ve ABD'nin borç limitine ilişkin haber akışının da piyasalarda oynaklığı artırabileceğini belirterek, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.770 dolar seviyesinin destek, 1.810 doların direnç konumunda olduğunu söyledi.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar