Cumhurbaşkanı Erdoğan: Afganistan'daki saldırılarda ölü sayısı 170'i buldu

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 27.08.2021 tarih ve 21:20 saatinde Son Dakika kategorisine yazıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan: Afganistan'daki saldırılarda ölü sayısı 170'i buldu

makale içerik

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Afganistan'daki saldırılarda ölü sayısı 170'i buldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Afganistan'daki saldırılarda ölü sayısı 170'i buldu

Afganistan'daki saldırılarda ölü sayısının 170 olduğunu açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, tahliye süreciyle ilgili olarak da "Sivillerimizi ülkemize taşıdık. Şu anda az sayıda teknik elemanımız bulunuyor. Bunun dışında tüm ekiplerimizi çekmiş bulunuyoruz" dedi.

Son dakika haberi! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bosna-Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Zeljko Komşiç'le birlike açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;

Bu ziyaretimiz yıl içindeki 3. görüşmemizi teşkil ediyor. Temaslarımızdaki bu sıklık ilişkilerimize verdiğimiz kıymetin somut göstergesidir. Bosna Hersek'in milletin gözünde ayrı bir yeri var. 

Devlet Başkanlığı Konseyi üyeleriyle tamamladığımız görüşmede işbirliğimizi daha da geliştirmek, bu vesileyle geleceğe yönelik neler yapabileceğimizi konuşma fırsatı bulduk.

Bölgede hem siyasi hem ekonomik hem de beşeri bağları kuvvetlendirecek bu barış projesinin icrasında daha da süratlenmemiz gerektiği konusunda mutabık kaldık. Sanayi, turizm, hayvancılık sektörlerindeki işbirliğimizi daha da geliştirmek istiyoruz.

Serbest ticaret anlaşması, yatırımların artmasını sağlayacak.

Görüşmemizde Balkanlardaki gelişmeleri de konuştuk. 

Maalesef Afganistan'la birlikte yeniden dünya ayrı bir yere kilitlenmiş vaziyette. Az önce aldığım bilgilerle ölü sayısı 170'i buldu. Dünyada en güçlüyüm diyen ülkelerin girdikleri yerlerden çok daha dikkatli çıkmaları gerekirken bu çıkışlar öyle söylendiği gibi olmadı. Terör örgütlerine bu ülkeleri teslim etmek suretiyle buralardan ayrılmak bedeli ağır neticeler doğurmaktadır.

DAEŞ'a karşı en güçlü mücadeleyi biz verdik ve veriyoruz. Sivillerimizi ülkemize taşıdık. Şu anda az sayıda teknik elemanımız bulunuyor. Bunun dışında tüm ekiplerimizi çekmiş bulunuyoruz.

Ortada terör örgütlerinin çatışması var, bunların çatışmasından da Türkiye'nin veya başka bir ülkenin karlı çıkması diye bir şey düşünülemez. Şu an NATO ne yapacak, o noktada görüşmelerimiz olacak. Ne gibi adımlar atacağız, onların planlamalarını yapacağız.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar