Cumhurbaşkanı Erdoğan: Afganistan'dan 552 Türk vatandaşı tahliye edildi

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 18.08.2021 tarih ve 22:22 saatinde Son Dakika kategorisine yazıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan: Afganistan'dan 552 Türk vatandaşı tahliye edildi

makale içerik

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Afganistan'dan 552 Türk vatandaşı tahliye edildi
Kısa Linki Kopyala

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Afganistan'dan 552 Türk vatandaşı tahliye edildi

Afganistan'dan 552 Türk vatandaşının tahliye edildiğini açıklayan  Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Taliban yöneticilerini kabul edebileceğimizi daha önce de ifade etmiştik. Bu tavrımızı bugün de muhafaza ediyoruz. Taliban yöneticilerinin yaptığı itidalli ve ılımlı açıklamaları bizler de memnuniyetle karşılıyoruz." dedi. Erdoğan, kaçak göçle mücadele için de, Ağrı, Hakkari, Iğdır ve Van'ın sınır hattına duvar örüleceğini açıkladı.

Son dakika haberi! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gündeme dair açıklamalarda bulunuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;

Yönetimde kim olursa olsun iyi ve kötü gününde Afganistan'ın yanında yer almak hem ahde vefanın hem de kardeşliğimizin gereğidir.

Taliban yöneticilerini kabul edebileceğimizi daha önce de ifade etmiştik. Bu tavrımızı bugün de muhafaza ediyoruz.

Taliban yöneticilerinin yaptığı itidalli ve ılımlı açıklamaları bizler de memnuniyetle karşılıyoruz.

Afgan halkının huzuru, bu ülkede yaşayan Türk soydaşlarımızın selameti ve ülkemizin çıkarlarının korunması noktasında her türlü iş birliğine hazırız.

Afganistan'daki askerlerimiz hiçbir zaman muharip bir güç olarak görev yapmadı. Askerlerimizi orada asla yabancı bir güç olarak görmedik, kullanmadık.

Türkiye'nin Afganistan'daki askeri varlığı, yeni yönetimin de uluslararası alanda elini güçlendirecek ve işini kolaylaştıracaktır.

(Hamid Karzai Havalimanının güvenliği) Şimdi sahada oluşan yeni gerçeklere göre planlarımızı yapıyor, görüşmelerimizi de ona göre sürdürüyoruz.

Bu hafta sonuna kadar Merkel'le, hafta sonu Putin'le görüşmemiz söz konusu.

"552 TÜRK VATANDAŞININ TAHLİYESİ SAĞLANDI"

Afganistan'daki vatandaşlarımızın güvenliği ve huzurunu temin etmek bizim bir numaralı önceliğimiz. Afganistan'dan toplam 552 Türk vatandaşının tahliyesi sağlandı.

BAE İLE GÖRÜŞME

Çok ciddi bir yatırım hedefleri, yatırım planları var. İnanıyorum ki çok kısa zamanda Birleşik Arap Emirlikleri ülkemizde ciddi yatırımlara girecek.

KAÇAK GÖÇLE MÜCADELE

İran sınırımızda 4 ilimiz var, Ağrı, Hakkari, Iğdır, Van. Bu sınırımızın tamamı duvarla örülecek. Ağrı ve Iğdır sınırı duvar çalışması tamamlandı.

ABD İLE GÖÇMEN ANLAŞMASI İDDİASI

(Kılıçdaroğlu'nun ABD'yle göçmen kabulü anlaşması iddiası) Müddei iddiasını ispatla mükelleftir. Bu adam yalancı, bugüne kadar doğru bir sözü var mı, yok.

DOĞAL AFETLERLE MÜCADELE

(Sel bölgesine yardım) Acil ihtiyaçların karşılanması için şimdiye kadar bölgeye 73 milyon lira ödenek gönderildi.

Muhalefetin karalama dili bu ülkede acaba ne zaman yok olacak? Gerçekten bunlar çok üzücü.

KABİNE TOPLANTISI PERŞEMBE GÜNÜ

(AFAD'ın sel bölgesine yardım kampanyası) Yarın kabine toplantımız var. Kabine üyelerimiz de yarın bağışta bulunacaklar.

Yalan terörünün Türkiye'de mimarı Bay Kemal'dir. İşi gücü yalan terörüdür

SOSYAL MEDYAYA DENETİM

Meclisin açılmasıyla birlikte sosyal medyaya yönelik denetim konusunda gereken adımları atacağız.

AŞI AÇIKLAMASI

Milletimin karşısında 3 doz aşısını olmuş bir Cumhurbaşkanı olarak bulunuyorum. Bir sıkıntı olsaydı herhalde kendimizi böyle bir riske sokmazdık.

Yerli aşı çalışmalarını tahmini olarak yıl sonuna kadar en geç bunu bitireceğiz. 

YÜZ YÜZE EĞİTİM

Dün akşam Bakanımla görüştük, inşallah yüz yüze eğitimi başlatacağız ve yavrularımız da öğretmenleriyle yüz yüze çalışmaya başlayacaklar.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar