Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu tünel Rize'nin 70 yıllık hayalidir

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 04.09.2021 tarih ve 14:17 saatinde Son Dakika kategorisine yazıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu tünel Rize'nin 70 yıllık hayalidir

makale içerik

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu tünel Rize'nin 70 yıllık hayalidir
Kısa Linki Kopyala

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu tünel Rize'nin 70 yıllık hayalidir

Rize'de Salarha Tüneli Açılış Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu tünelin Rize'nin 70 yıllık hayali olduğunu söyledi. Erdoğan, ''Tünel sayesinde önceden 14 kilometreyi bulan dağın ardı ile önü arasındaki ulaşım artık 4,5 kilometre civarına ve 5 dakikaya inecektir'' dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize'de Salarha Tüneli Açılış Töreni'nde konuştu.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

''Bu tünel Rize'nin 70 yıllık hayalidir. Tünel sayesinde önceden 14 kilometreyi bulan dağın ardı ile önü arasındaki ulaşım artık 4,5 kilometre civarına ve 5 dakikaya inecektir.

''BAŞKA RİZE, KARADENİZ VE TÜRKİYE YOK''

Rant hırsına cehalete buralarda tekrar yaşanmasına asla müsaade etmeyeceğiz. Başka Rize, Karadeniz, Türkiye yok. Elimizdeki potansiyellerin kıymetini bilmek mecburiyetindeyiz. Türkiye'de bir kesim var 19 yılda siz ne yaptınız ki diye soruyor. Bu soruyu kimlerin sorduğunu biliyorsunuz değil mi? Böyle bir soruyu ancak ne kendisi ne evlatları bu ülkede yaşamamış olan birisi sorabilir. Türkiye'nin 19 yılda nereden nereye geldiğinin şahidi bu milletin kendisidir. Bay Kemal'e sesleniyorum; gelin de Rize'yi görün dikili bir ağacınız yok.

''TERÖR KORİDORUNU YIKTIK, ATTIK''

Sınır güvenliğimizi tahkim ederek güneyimizi kuşatmayı hedefleyen terör koridorunu yıktık, attık.''

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar