Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Lütfü Türkkan'a küfür tepkisi

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 17.11.2021 tarih ve 12:39 saatinde Son Dakika kategorisine yazıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Lütfü Türkkan'a küfür tepkisi

makale içerik

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Lütfü Türkkan'a küfür tepkisi
Kısa Linki Kopyala

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Lütfü Türkkan'a küfür tepkisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuşuyor. Şehit yakınına küfreden İYİ Partili Lütfü Türkkan'a tepki gösteren Erdoğan, ''Şehit yakınlarına hakaret edenlerin bizim gözümüzde de milletin gözünde de milletvekilliği sakıt olmuştur. Bu erdemsiz, yüzsüz kişiliklere hak ettiği dersin gittikleri her platformda ve sandıkta verileceğine inanıyorum'' dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuşuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına 88 yaşında hayatını kaybeden yazar ve şair Sezai Karakoç'u rahmetle anarak başladı, ''Hepimiz için çok önemli bir kayıptır. Tüm insanlığın başı sağolsun'' dedi.

Cumhurbaşkanı, Karakoç'un Mosa Roza adlı şiirinden dizeler okudu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Grup Başkanı seçilen Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz'a yeni görevinde başarılar diledi.

İYİ PARTİLİ LÜTFÜ TÜRKKAN VE MERAL AKŞENER'E TEPKİ

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

''Şehit yakınlarına hakaret edenlerin bizim de milletin gözünde de milletvekilliği sakıt olmuştur. Bu erdemsiz yüzsüz kişiliklere hak ettiği dersin gittikleri her platformda ve sandıkta verileceğine inanıyorum. Genel başkanı bir bayan olanın küfrü asla yenilir yutulur değil. Bir bayanın ağzından 'yavşak, yavşaklar' diye bir ifade çıkar mı? Bu çatının altı bunu da gördü. Milletim bu tür bir bayana gereken dersi cevabı 2023'ün Haziran'ında verecektir. Bu çatının altı bu tür kadınlara asla müsaade etmez. Şehitlerinin emanetlerine saygı göstermeyenden bu millete hayır gelmez.

''CHP'NİN TEZKERE OYLAMASINDAKİ TUTUMU TÜRKİYE'Yİ HEDEF ALMAKTA''

CHP'nin tezkere oylamasındaki tutumu Türkiye'yi hedef almaktadır. Bu oylamadan sonra CHP'nin sırtını kimler sıvazlıyorsa ipini de onlar tutuyor demektir. CHP'yi yönlendirenler ülkemiz için zararlı bir oyun oynuyor. Başarırlarsa Türkiye kaosa sürüklenecek.''

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar