Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Meral Akşener'e 250 bin liralık tazminat davası

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 20.05.2021 tarih ve 12:45 saatinde Son Dakika kategorisine yazıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Meral Akşener'e 250 bin liralık tazminat davası

makale içerik

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Meral Akşener'e 250 bin liralık tazminat davası
Kısa Linki Kopyala

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Meral Akşener'e 250 bin liralık tazminat davası

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İYİ Parti lideri Akşener hakkında partisinin grup toplantısındaki sözleri nedeniyle 250 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Grup Toplantısı'ndaki ifadeleri nedeniyle İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener hakkında 250 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

MERAL AKŞENER NE DEMİŞTİ?

Geçtiğimiz salı günü partisinin Meclis'teki grup toplantısında konuşan Akşener, İsrail'de dördüncü kez tekrarlanan genel seçimin ardından yaşanan hükümet krizinden söz ederek "Netanyahu'nun Erdoğan gibi rakipleri üzerinde baskı kurduğunu" savunmuştu.

Akşener bu karşılaştırması için Netanyahu'ya "Erdoğan'ın İsrail versiyonu" benzetmesini yaparak şu ifadeleri kullanmıştı:

"Mart ayında, İsrail'de seçimler yapıldı ve oluşan tablo, İsrail'in en uzun süreli başbakanı Netanyahu'nun yeni hükümet kurmasına imkan vermedi. Bu gelişmeler üzerine bir anlamda Sayın Erdoğan'ın İsrail versiyonu olan Binyamin Netanyahu, siyasi rakiplerini baltalamak ve bu şekilde koltuğunu koruyabilmek için gözünü kırpmadan, sivillerin ve çocukların hayatlarına kastetmekten geri durmadı."

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar