Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dünyadaki şehir parkları arasında ilk sıralarda yer alacak

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 05.11.2021 tarih ve 15:40 saatinde Son Dakika kategorisine yazıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dünyadaki şehir parkları arasında ilk sıralarda yer alacak

makale içerik

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dünyadaki şehir parkları arasında ilk sıralarda yer alacak
Kısa Linki Kopyala

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dünyadaki şehir parkları arasında ilk sıralarda yer alacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da Ümraniye Millet Bahçesi Açılış Töreni'nde konuşuyor. Erdoğan, ''En büyük projemiz Atatürk Havalimanı alanına yapacağımız 7,7 milyon metrekare büyüklüğündeki millet bahçemiz olacaktır'' diyen Erdoğan, bu bahçenin dünyadaki şehir parkları arasında ilk sıralarda yer alacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da Ümraniye Millet Bahçesi Açılış Töreni'nde konuşuyor.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

''İlk olarak 1995'teki belediye başkanlığımızla çıktığımız İstanbul'a hizmet yolculuğumuzu başbakan ve cumhurbaşkanı olarak da sürdürdük. Bu şehri İstanbul'u hak ettiği yere getirmek için attığımız her adımın izlerini beraberce takip ediyoruz.

Görüntüsü sefil, insanı mutsuz İstanbul'u küresel bir merkez haline getirmeyi başardık. İstanbul'u içinde yaşayanların hayat kalitesini yükseltecek hizmetlerle tanıştırmak için kolları sıvadık. Bugüne kadar 81 ilimizde 66 milyon metrekare alan sahip 404 millet bahçesini projelendirdik, bunlardan 11'ini tamamlayarak hizmete sunduk. Hedefimiz 2023 yılında 404 millet bahçesinin tamamını bitirmektir. Yeşil Kalkınma Devrimi doğrultusunda İstanbul'u, içinde yaşayanların hayat kalitesini yükseltecek hizmetlerle tanıştırmak için kolları sıvadık.

"ATATÜRK HAVALİMANI'NDAKİ MİLLET BAHÇESİ DÜNYADAKİ ŞEHİR PARKLARI ARASINDA İLK SIRALARDA YER ALACAKTIR''

43 Millet Bahçesi 17,7 milyon metrekare büyüklüğe sahiptir. 13'ünü İstanbulluların istifadesine sunduk. En büyük projemiz ise Atatürk Havalimanı alanına yapacağımız 7,7 milyon metrekare büyüklüğündeki millet bahçemiz olacaktır. Atatürk Havalimanı'nda oluşturacağımız Millet Bahçesi inşallah dünyadaki şehir parkları arasında ilk sıralarda yer alacaktır. CHP denince akla çöp çamur çukur pislik gelir.''

VİDEO: CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, GENÇLERLE BASKETBOL OYNADI

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar