Cumhurbaşkanı Erdoğan: Felaket tellallarına en güzel cevaptır

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 16.08.2021 tarih ve 15:16 saatinde Son Dakika kategorisine yazıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan: Felaket tellallarına en güzel cevaptır

makale içerik

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Felaket tellallarına en güzel cevaptır
Kısa Linki Kopyala

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Felaket tellallarına en güzel cevaptır

Ankara'da 26 fabrikanın toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Bu üretim tesisleri, salgının başından beri 'yandık, bittik, battık' diyerek millete karamsarlık pompalayan felaket tellallarına en güzel cevaptır'' dedi. Erdoğan, 2021'in ilk çeyreğinde yüzde 7'lik büyüme yakalandığını, ikinci çeyreğin de ciddi bir büyümeyle kapatılacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara 2. Organize Sanayi Bölgesi'nde 26 yeni fabrikanın açılış töreninde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu üretim tesislerinin salgının başından beri ''Yandık, bittik, battık'' diyerek millete karamsarlık pompalayan felaket tellallarına en güzel cevap olduğunu belirtti.

Erdoğan, toplam 1 milyar 600 milyon liralık yatırım bedeliyle hayata geçen fabrikaların salgın döneminde 1670 kişiye iş imkanı sunduğunu söyledi.

2021'in ilk çeyreğinde yüzde 7'lik büyüme yakalandığını hatırlatan Cumhurbaşkanı, ikinci çeyreğin de ciddi bir büyümeyle kapatılacağını bildirdi.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

''Bu fabrikaların tamamı salgın sürecinde yatırımlarını tamamlayarak faaliyete geçmiştir. Bu üretim tesisleri, salgının başından beri 'yandık, bittik, battık' diyerek millete karamsarlık pompalayan felaket tellallarına en güzel cevaptır. Toplam 1 milyar 600 milyon liralık yatırım bedeliyle hayata geçen bu fabrikalar salgın döneminde 1670 kardeşimize iş imkanı sundu. Türkiye'nin kapasitesini Türk sanayisinin gücünü görmek isteyenleri sırça köşklerinden ahkam kesmek yerine, burayı ziyarete davet ediyorum.

''İKİNCİ ÇEYREĞİ CİDDİ BİR BÜYÜMEYLE KAPATACAĞIZ''

Türkiye, kendi ülkelerine yabancıların gözünden bakan özgüven yoksunlarına rağmen ekonomide, tarımda, ticarette başarı çıtasını daha yükseğe taşımaktadır. 2021'in ilk çeyreğinde yüzde 7'lik büyümeyi yakaladık, inşallah ikinci çeyreği de ciddi bir büyümeyle kapatacağız. İnşallah 2021 yılını temel göstergelerin tamamında tahminlerin de ötesine geçen başarı grafiğiyle taçlandıracağımıza inanıyorum.

''TÜRKİYE DÜNYADA YENİ BİR LİGE YÜKSELİYOR''

Türkiye bir taraftan ayağına vurulan prangaları parçalarken, diğer taraftan özellikle üretim ve ihracatta dünyada artık yeni bir lige yükseliyor.

"TÜRK EKONOMİSİ ATILIM VE ŞAHLANIŞ DÖNEMİNE GİRDİ"

Pozitif gelişmeler istihdama da yansımıştır. Haziran ayı işsizlik rakamlarında işsizlik rekor düşüşle yüzde 10,6'ya geriledi. Türk ekonomisi toparlanma sürecini geride bırakarak atılım ve şahlanış dönemine girdiğini ispatlamış oldu. Yabancı kuruluşların ülkemize dair büyüme tahminlerini yukarı yönlü güncellediklerini görüyoruz.

''MERHAMETLİ BÜYÜME PRENSİBİNİ GÖZETMEMİZ GEREK''

Ekosistemi tahrip eden her adımın sonu felakettir. Bunun için vahşi büyüme yerine her alanda merhametli büyüme prensibini gözetmemiz gerektiğine inanıyorum. Önümüzdeki dönemde yeşil ekonominin gerisinde kalmamak için ilave tedbirleri hayata geçireceğiz. Çevreye zarar veren her teknoloji hayatımızı ne kadar kolaylaştırırsa kolaylaştırsın namlusu insana dönmüş silahtan başka bir şey değildir. Ülkemizin 2023, 2053 ve 2071 hedefleri için bilhassa sanayi ve teknolojide topyekun bir seferberliğe ihtiyacımız var.

İŞ DÜNYASINA SESLENDİ

Sizlerden muhalefetin sahte gündemleri yerine, asıl gündemimiz olan üretime, ihracata, yatırıma, inovasyona odaklanmanızı bekliyorum."

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar