DHA: Mehmet Aydın'ın ağabeyi Uruguay'da gözaltına alındı

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 08.07.2021 tarih ve 20:38 saatinde Son Dakika kategorisine yazıldı. DHA: Mehmet Aydın'ın ağabeyi Uruguay'da gözaltına alındı

makale içerik

DHA: Mehmet Aydın'ın ağabeyi Uruguay'da gözaltına alındı
Kısa Linki Kopyala

DHA: Mehmet Aydın'ın ağabeyi Uruguay'da gözaltına alındı

SON DAKİKA HABERİ: DHA'nın haberine göre Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın'ın ağabeyi Fatih Aydın Uruguay'da gözaltına alındı.

Son dakika haberi! 

Çiftlik Bank kurucusu, 'Tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın'ın ağabeyi Fatih Aydın, Uruguay'da kaldığı adrese yapılan operasyonla gözaltına alındı.


Alınan bilgilere göre Mehmet Aydın'ın ağabeyi Fatih Aydın, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığınca, Uruguay'ın başkenti Montevideo'ya 80 kilometre mesafede bulunan Canelones bölgesinde tespit edilen adrese, Uruguay Federal Polisi tarafından yapılan baskınla yakalandı.

Fatih Aydın'ın yakalanmasının ardından İnterpol Daire Başkanlığı'nca iade süreci başlatılırken, Aydın'ı teslim almak üzere 1 ekip Türkiye'den Uruguay'a hareket edecek. 

Fatih Aydın, 'Bankacılık Kanununa Aykırılık', 'Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurma', 'Suçtan Kaynaklanan Malvarlığı Değerlerini Aklama', 'Bilişim Sistemleri Banka veya Kredi Kurumlarının Araç Olarak Kullanılması Suretiyle Dolandırıcılık' ve 'Tacir veya Şirket Yöneticileri ile Kooperatif Yöneticilerinin Dolandırıcılığı' suçlamaları ile aranıyordu.

Son dakika gelişmesinin ayrıntıları bir sonraki yazımızda.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar