Dolar kuru bugün ne kadar? (16 Eylül 2021 dolar - euro fiyatları)

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 16.09.2021 tarih ve 14:58 saatinde Son Dakika kategorisine yazıldı. Dolar kuru bugün ne kadar? (16 Eylül 2021 dolar - euro fiyatları)

makale içerik

Dolar kuru bugün ne kadar? (16 Eylül 2021 dolar - euro fiyatları)

Dolar kuru bugün ne kadar? (16 Eylül 2021 dolar - euro fiyatları)

Dolar - euro kaç TL? Dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum.

Dolar/TL, güne yükselişle başlamasının ardından 8,46 seviyelerinde işlem görüyor.

Euro/TL ise, 9,97'lerde seyrediyor.

Dolar endeksi önceki kapanışa göre yüzde 0,2 değer kazancıyla 92,6 seviyesinde bulunurken, euro/dolar paritesi önceki kapanışın yüzde 0,2 altında 1,1790'dan işlem görüyor.

GÜNCEL DÖVİZ FİYATLARI

Uzmanlar, dünya genelinde yeni tip corona virüs (Covid-19) salgınının ekonomik toparlanmayı olumsuz etkilemeye devam edebileceği ve artan enerji fiyatlarının enflasyonist baskıları güçlendireceği endişeleriyle küresel pay piyasalarında risk algısının yüksek seyrettiğini, bu durumun dolara olan talebi artırdığını söyledi.

Bugün Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde'ın konuşmasının yanı sıra Euro Bölgesi'nde dış ticaret dengesi, ABD'de perakende satışlar ve Philadelphia Fed imalat endeksi verilerinin takip edileceğini aktaran uzmanlar, bir süredir 92,3-92,8 bandında seyreden dolar endeksinin bundan sonraki yön tayininde kırılma yönünün önemli olacağını bildirdi.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar