Dolar kuru bugün ne kadar? (16 Haziran 2021 dolar - euro fiyatları)

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 16.06.2021 tarih ve 17:05 saatinde Son Dakika kategorisine yazıldı. Dolar kuru bugün ne kadar? (16 Haziran 2021 dolar - euro fiyatları)

makale içerik

Dolar kuru bugün ne kadar? (16 Haziran 2021 dolar - euro fiyatları)
Kısa Linki Kopyala

Dolar kuru bugün ne kadar? (16 Haziran 2021 dolar - euro fiyatları)

Dolar - euro kaç TL? 16 Haziran Dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum.

Dolar/TL, dün yükseldiği 8,55 seviyelerindeki seyrini gün boyu korudu. Fed'in faiz kararı öncesinde  döviz piyasaları sakin seyrediyor.

GÜNCEL DÖVİZ FİYATLARI

ABD tahvil faizlerinin artması ve Biden-Erdoğan görüşmesinden beklenen mesajların çıkmamasıyla 8,55'in üzerine çıkan dolar/TL, dünkü piyasa kapanışından bu yana gece boyu yatay bir grafik sergiledi. 

Dolar/TL, 8,54'ten; euro/TL ise 10,36'dan işlem görüyor.

Dolar endeksi, son 3 işlem gününde içinde bulunduğu 90,3-90,7 bandındaki hareketini sürdürerek 90,5 seviyelerinde yatay hareket ediyor.

GÖZLER FED'İN KRİTİK KARARINDA

Uzmanlar, NATO toplantısının ardından yayınlanan bildiride Çin ile ilgili açıklamaların küresel risk iştahını azalttığını belirterek, döviz piyasalarının yönü açısından bugün ABD Merkez Bankası'nın (Fed) faiz kararı ile sonrasında Fed Başkanı Jerome Powell'ın yapacağı açıklamaların belirleyici olabileceğini söyledi.

Fed'in faizleri değiştirmesi beklenmese de varlık alımlarını ne zaman azaltacağına sorusuna yanıt aranacak. Yurt içinde ise yarınki Merkez Bankası'nın PPK toplantısı öncesinde fiyatlanacak önemli bir veri bulunmuyor. 

Fed geçen yıl mart ayında yaptığı 100 baz puan indirimin ardından düzenlediği tüm toplantılarında faizde bir değişikliğe gitmedi. Piyasaların beklentisi bu toplantıda da faiz oranında bir değişiklik olmayacağı yönünde oluştu. Kararın açıklanmasının ardından Fed Başkanı Jerome Powell, bir basın toplantısı düzenleyecek. Piyasalar Powell'dan gelecek açıklamaları yakından takip edecek. 

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar