Dolar kuru bugün ne kadar? (18 Haziran 2021 dolar - euro fiyatları)

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 18.06.2021 tarih ve 10:40 saatinde Son Dakika kategorisine yazıldı. Dolar kuru bugün ne kadar? (18 Haziran 2021 dolar - euro fiyatları)

makale içerik

Dolar kuru bugün ne kadar? (18 Haziran 2021 dolar - euro fiyatları)

Dolar kuru bugün ne kadar? (18 Haziran 2021 dolar - euro fiyatları)

Haftaya 8,40 seviyelerinin altında başlayan dolar kuru Fed faiz kararı sonrasında yükselişe geçmişti. Endeks 2 ayın zirvesinde yer alıyor. Haftanın son işlem gününe faiz kararının etkisiyle yükselişle başlayan dolar 8,67-8,71 seviyelerinde yer alıyor. Dolar - euro kaç TL? 18 Haziran 2021 dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum.

Haftaya 8,39 seviyesinde başlayan dolar/TL açıklanan Fed faiz kararı sonrasında yükselişe geçmişti. 

Dün Merkez Bankası'nın faiz kararı açıklandı. TCMB politika faizini yüzde 19 seviyesinde sabit tuttu, kararın ardından dolar 8,72'yi aştı.

Dolar endeksi 2 ayın zirvesine yükseldi. 

Haftanın son işlem gününde ise dolar 8,67 TL'de bulunuyor.

Euro/TL ise 10, 32 TL'den işlem görüyor. 

GÜNCEL DÖVİZ FİYATLARI

Bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Güneydoğu Avrupa Ülkeleri Zirvesi'ne katılacak. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, nisan ayına ilişkin kısa vadeli dış borç istatistiklerini açıklayacak.

Euro bölgesinde ise nisan ayı cari işlemler verisi bekleniyor.

KÜRESEL PİYASALAR FED SONRASI YÖN ARAYIŞINDA

Küresel piyasalar, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) beklentilerden şahin bulunan haziran toplantısı kararları sonrası karışık bir seyir izlemeye devam ediyor.

Fed'in politika faizi ve varlık alım programında değişikliğe gitmemesine karşın enflasyon ve faiz beklentilerindeki yukarı yönlü revizyonlar ve varlık alımlarının azaltılmasına yönelik çalışmaların yakında tartışılmaya başlayabileceği yönlendirmesi piyasalarda ilk olumsuz tepkinin ardından karışık bir seyir izlenmesine neden oldu.

Fed sonrası dolar endeksindeki yükseliş ve emtia fiyatlarındaki gerileme devam ederken, pay piyasalarında fiyatlamaların zorlaştığı görülüyor.

Dolar endeksi dün yüzde 0,5 artarak 13 Nisan'dan bu yana ilk kez 92'nin üzerini görürken, altının ons fiyatı yüzde 2,1 azalışla 1.773 dolara indi. Tarım emtialarının fiyatlarında da düşüş eğiliminin sürmesi dikkati çeken gelişmelerden biri oldu.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar