Dolar kuru bugün ne kadar? (21 Haziran 2021 dolar - euro fiyatları)

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 21.06.2021 tarih ve 17:20 saatinde Son Dakika kategorisine yazıldı. Dolar kuru bugün ne kadar? (21 Haziran 2021 dolar - euro fiyatları)

makale içerik

Dolar kuru bugün ne kadar? (21 Haziran 2021 dolar - euro fiyatları)

Dolar kuru bugün ne kadar? (21 Haziran 2021 dolar - euro fiyatları)

Fed'in açıklaması sonrası yükselişe geçen dolar kuru yeni haftaya da değer kazancıyla başladı. Kur, bugün 8,79 seviyelerini gördü. Dolar - euro kaç TL? 21 Haziran 2021 dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum.

Dolar, TL karşısında değer kazanmayı sürdürüyor.

Fed'in açıklamaları sonrası yükselişini sürdüren dolar kuru ilk işlemlerde 8, 78 TL' nin üzerini test etti. 

Gün içerisinde 8,79 seviyelerine kadar yükselen dolar/TL şu dakikalarda 8,76 seviyesinde dengeledi.

Aynı dakikalarda euro/TL ise 10,44'te yer alıyor. 

Geçtiğimiz hafta gerçekleşen toplantıda Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) beklendiği gibi politika faizini yüzde 19 seviyesinde sabit tutarken metne sıkı duruş vurgusu eklendi. 

GÜNCEL DÖVİZ FİYATLARI

Analistler, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) şahinleşen tutumunun gelişmekte olan ülke para birimlerinde oluşturduğu satış baskısının devam ettiğini kaydederek, Fed Başkanı Jerome Powell ve Fed üyelerinin hafta boyunca yapacakları açıklamaların varlık fiyatlamalarında etkili olabileceğini söyledi.

Bugün, Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde ile Fed üyelerinin yapacağı açıklamaların yatırımcıların odağında bulunduğunu aktaran analistler, teknik açıdan dolar endeksinde 92 seviyesinin destek, 93,1'in ise önemli direnç olarak izleneceğini bildirdi.

HAVALAR NE ZAMAN ISINACAK?

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar