Dolar kuru bugün ne kadar? (24 Eylül 2021 dolar - euro fiyatları)

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 24.09.2021 tarih ve 17:31 saatinde Son Dakika kategorisine yazıldı. Dolar kuru bugün ne kadar? (24 Eylül 2021 dolar - euro fiyatları)

makale içerik

Dolar kuru bugün ne kadar? (24 Eylül 2021 dolar - euro fiyatları)
Kısa Linki Kopyala

Dolar kuru bugün ne kadar? (24 Eylül 2021 dolar - euro fiyatları)

Dolar - euro kaç TL? 24 Eylül 2021 Dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum.

Dolar/TL, Merkez Bankası'nın 100 baz puanlık faiz indirim kararı sonrasında perşembe günü tüm zamanların en yüksek seviyesini gördükten sonra gerilemişti. Cuma günü yüzde 1'den fazla yükseliş kaydeden dolar kuru, 8,85 TL seviyesini de aşarak zirveyi yeniledi.

Dolar/TL, bugün 8,87 civarında işlem görüyor.

Euro/TL de 10,37'lerde seyrediyor.

MB FAİZİ İNDİRDİ

Merkez Bankası Mayıs 2020'den sonra ilk kez faiz indirdi. Faizi yüzde 19'dan yüzde 18'e getirdi.

Banka tarafından yayımlanan karar metninde, yüksek küresel enflasyonun geçici olacağı beklentisine yer verilirken, çekirdek enflasyon vurgusu da ilk kez metne girdi. Aşılamalar ile birlikte artan hizmet ve turizm faaliyetlerine dikkat çeken banka, para politikası duruşunda güncellemeye ihtiyaç duyulduğu değerlendirmesi yaptı.

Dolar endeksi yüzde 0,1 artışla 93,2 seviyesinde bulunurken, euro/dolar paritesi de önceki kapanışın hemen altında 1,1730'dan işlem görüyor.

Uzmanlar, ABD'nin 10 yıllık tahvil faizindeki yükselişin hızlanması ile gelişmekte olan ülke para birimlerinin dolar karşısında değer kaybettiğini bildirdi.

Bugün ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell ve bazı Fed yetkililerinin açıklamalarında para politikasına ilişkin ipuçlarının aranmaya devam edeceğini belirten uzmanlar, veri gündeminde ise Almanya'da Ifo iş ortamı güven endeksleri ve ABD'de yeni konut satışlarının öne çıktığını söyledi.

Uzmanlar, yüzde 1,44 seviyesinde bulunan ABD'nin 10 yıllık tahvil faizinin seyrinin de yatırımcıların odağında bulunmayı sürdüreceğini bildirdi.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar