Dolar kuru bugün ne kadar? (24 Haziran 2021 dolar - euro fiyatları)

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 24.06.2021 tarih ve 15:01 saatinde Son Dakika kategorisine yazıldı. Dolar kuru bugün ne kadar? (24 Haziran 2021 dolar - euro fiyatları)

makale içerik

Dolar kuru bugün ne kadar? (24 Haziran 2021 dolar - euro fiyatları)
Kısa Linki Kopyala

Dolar kuru bugün ne kadar? (24 Haziran 2021 dolar - euro fiyatları)

Dolar - euro kaç TL? 24 Haziran 2021 Dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum.

ABD Doları ve ABD tahvil faizlerindeki düşüşün yerini toparlanmaya bırakmasıyla dolar ve euroda bugün hafif yukarı yönlü hareketler yaşanıyor.

GÜNCEL DÖVİZ FİYATLARI

Hafta başında 8,80 sınırına dayandıktan sonra ABD Doları'nın zayıflaması ve ABD tahvil faizlerinin düşmesiyle birlikte iki gündür 8,65 sınırında kapanışlar yapan dolar/TL, bugün 8,68 düzeyinde değerleniyor. Euro/TL ise 10,39'lar seviyesinde işlem görüyor. Kurdaki düşüşlerde TCMB'nin yeni swap anlaşmasına yönelik haber akşıları da etkili olmuştu.

Dolar endeksi ise önceki kapanışa göre yüzde 0,1 azalışla 91,7 seviyesinde seyrediyor.

Uzmanlar, ABD Merkez Bankası (Fed) yetkililerinin para politikası ve enflasyona ilişkin çelişkili açıklamalarının gelişmekte olan ülke para birimlerini baskıladığını bildirdi.

Bugün İngiltere Merkez Bankası faiz kararı, ABD'de büyüme başta olmak üzere yoğun veri gündeminin takip edileceğini bildiren uzmanlar, teknik açıdan dolar endeksinde 91,2 seviyesinin önemli destek olduğunu ifade etti.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar