Dolar kuru bugün ne kadar? (24 Mayıs 2021 dolar - euro fiyatları)

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 24.05.2021 tarih ve 17:59 saatinde Son Dakika kategorisine yazıldı. Dolar kuru bugün ne kadar? (24 Mayıs 2021 dolar - euro fiyatları)

makale içerik

Dolar kuru bugün ne kadar? (24 Mayıs 2021 dolar - euro fiyatları)
Kısa Linki Kopyala

Dolar kuru bugün ne kadar? (24 Mayıs 2021 dolar - euro fiyatları)

Dolar - euro kaç TL? 24 Mayıs 2021 dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum.

GÜNCEL DÖVİZ FİYATLARI

Geçen hafayı 8,40'ın üzerinde tamamlayan dolar/TL kuru, bugün 8,38'den işlem görüyor. Euro/TL ise son 3 işlem gününde olduğu gibi 10,23-10,25 bandında sakin bir seyir izliyor.

DOLAR, EURO KARŞISINDA 3 AYIN EN DÜŞÜK SEVİYELERİNE YAKIN 

Dolar güçlenen euro karşısında son üç ayın en düşük seviyesine yakın seyrederken yatırımcılar ABD'de yüksek enflasyonun geçici olduğuna tam ikna olmamalarına rağmen Fed'in yakın zamanda tahvil alımında azaltıma gideceğini beklentilerini önceki haftalardaki kadar güçlü taşımıyorlar.

Dolar endeksi ise uzmanların kritik destek olarak nitelendirdikleri 90 sınırının altına inmesinin ardından yüzde 0,1 değer kaybıyla 89,9 seviyelerinde bulunuyor.

Uzmanlar, dolar endeksindeki zayıf görünümün gelişmekte olan ülke para birimlerini desteklediğini belirterek, bugün Brüksel'de gerçekleştirilecek Avrupa Birliği Liderler Zirvesi ve İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey'in konuşmasının gündemin odağında bulunduğunu söyledi.

VİDEO: BİTCOİN'E NE KADAR YATIRIM YAPILMALI?

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar