Dolar kuru bugün ne kadar? (26 Mayıs 2021 dolar - euro fiyatları)

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 26.05.2021 tarih ve 17:14 saatinde Son Dakika kategorisine yazıldı. Dolar kuru bugün ne kadar? (26 Mayıs 2021 dolar - euro fiyatları)

makale içerik

Dolar kuru bugün ne kadar? (26 Mayıs 2021 dolar - euro fiyatları)

Dolar kuru bugün ne kadar? (26 Mayıs 2021 dolar - euro fiyatları)

Dolar - euro kaç TL? 26 Mayıs Dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum.

Dolar, ABD'de enflasyonun artışının geçici olduğuna yönelik kararlı mesajlarla küresel olarak gerilemeye devam ederken yurt içi piyasalarda dolar kuru, dün 8,48 seviyelerini test etti. Euro/TL de tarihi zirveyi 10,39 olarak yeniledi.

Dolar/TL, bugüne yükselişle başlamasının ardından 8,44 seviyelerinde işlem görüyor. Euro/TL 10,33 düzeyinde el değiştiriyor.

GÜNCEL DÖVİZ FİYATLARI

Dolar endeksi analistlerin kritik destek olarak nitelendirdikleri 90 seviyesinin altındaki seyrine devam ederek, yüzde 0,1 değer kazancıyla 89,8 seviyelerinde hareket ediyor. ABD tahvillerinin faizleri ise aşağı çekiliyor.

Uzmanlar, yeni tip corona virüs salgını sonrası ekonomilerdeki toparlanmaya ilişkin belirsizlikler ve enflasyon endişelerinin etkisiyle risk algısında bozulma yaşandığını, bu durumun gelişmekte olan ülke para birimleri üzerindeki baskıyı artırdığını söyledi.

Piyasaların veri anlamında zayıf olduğu hafta ortasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD'li yatırımcılarla görüşmesi takip edilecek.

Bugün veri gündeminin sakin olduğunu belirten uzmanlar, piyasalarda iç dinamiklerin öne çıkacağını ve ABD Merkez Bankası yetkililerinin konuşmalarının takip edileceğini kaydetti.

VİDEO: BORSADA YÖN NE OLACAK?

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar