Dolar kuru bugün ne kadar? (9 Ağustos 2021 dolar - euro fiyatları)

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 09.08.2021 tarih ve 17:56 saatinde Son Dakika kategorisine yazıldı. Dolar kuru bugün ne kadar? (9 Ağustos 2021 dolar - euro fiyatları)

makale içerik

Dolar kuru bugün ne kadar? (9 Ağustos 2021 dolar - euro fiyatları)
Kısa Linki Kopyala

Dolar kuru bugün ne kadar? (9 Ağustos 2021 dolar - euro fiyatları)

Dolar - euro kaç TL? Dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum.

Küresel piyasalarda geçen hafta rekor seviyelerin görülmesinin ardından yeni haftada, yurt içinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) faiz kararı izlenecek.

Geçtiğimiz hafta 8.30’un altına kadar geriledikten sonra yeniden yükselişe geçerek 8,60'ın üzerinde seyreden dolar/TL bugün 8,65'ten işlem görüyor.

Euro/TL ise 10,16'larda seyrediyor.

GÜNCEL DÖVİZ FİYATLARI

Dolar endeksi geçen hafta cuma günü 92,8 ile son 10 günün en yüksek seviyesini görmesinin ardından, bugün yatay hareket ediyor. Euro/dolar paritesi ise dolardaki güçlenme ile geçen hafta yüzde 0,9 değer kaybetmesinin ardından bugün de 1,1743 ile Nisan 2020'den bu yana en düşük seviyeyi gördü.

Uzmanlar, ABD'de geçen hafta pozitif istihdam verilerinin ardından gözlerin ABD Merkez Bankası (Fed) politikaları açısından belirleyici bir diğer veri olan enflasyona çevrildiği aktararak, veri sonrası ABD Merkez Bankası'nın (Fed) varlık alımlarının azaltımına ilişkin izleyeceği takvime dair önemli sinyallerin alınabileceğini söyledi.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar