Hayvan hakları yasa teklifi Meclis'te

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 01.07.2021 tarih ve 12:30 saatinde Son Dakika kategorisine yazıldı. Hayvan hakları yasa teklifi Meclis'te

makale içerik

Hayvan hakları yasa teklifi Meclis'te

Hayvan hakları yasa teklifi Meclis'te

SON DAKİKA HABERİ: AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, hayvan hakları yasa teklifine ilişkin açıklama yaptı. Teklifle birlikte sahipli-sahipsiz hayvan ayrımını ortadan kaldırdıklarını söyleyen Ünal, ''Hayvan 'mal' olmaktan çıkarılıp 'canlı' statüsüne geliyor'' dedi. Teklife göre, yunus parkı işletmeleri yasaklanacak.

Son dakika haberi! 

Uzun süredir üzerinde çalışılan hayvan hakları yasa teklifinde sona gelindi.

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, teklifin Meclis Başkanlığı'na sunulduğunu açıkladı. Ünal, düzenlemenin ayrıntılarını da paylaştı.

Ünal, düzenlemeyle birlikte hayvanlara zarar vermeyle ilgili suç kapsamında değişikliğe gidildiğini açıkladı. Buna göre, artık hayvanlar 'mal' statüsünden çıkarılıp 'canlı' olarak sayılacak.

Hayvanların icra konusu olması da ortadan kalkacak. 

SAHİPLİ-SAHİPSİZ AYRIMI KALKIYOR

Teklifle sahipli-sahipsiz hayvan ayrımı ortadan kalkıyor. Ünal, sahipli ya da sahipsiz nesli tükenmekte olan bir hayvanı öldürme, acımasız muamelede bulunma, hayvan dövüştürme fiilerinin suç olarak düzenlendiğini söyledi.

YUNUS PARKLARINA YASAK

Ünal, kara ve su sirkleri ile yunus parklarının açılması ve işletilmesinin yasaklanacağını açıkladı.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar