HDP İzmir il binasında silahlı saldırı: 1 ölü

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 17.06.2021 tarih ve 20:10 saatinde Son Dakika kategorisine yazıldı. HDP İzmir il binasında silahlı saldırı: 1 ölü

makale içerik

HDP İzmir il binasında silahlı saldırı: 1 ölü
Kısa Linki Kopyala

HDP İzmir il binasında silahlı saldırı: 1 ölü

İzmir'in Konak ilçesindeki HDP İl Başkanlığı'na giren ve parti çalışanını öldüren silahlı saldırgan "Onur Gencer" gözaltına alındı. Valilik, saldırganın eski bir sağlık çalışanı olduğunu ve olayın tüm yönleriyle araştırıldığını bildirdi. Saldırıda hayatını kaybeden kişinin Deniz Poyraz olduğu öğrenildi. Adalet Bakanı Gül, " Olay tüm yönleriyle aydınlatılacaktır" açıklaması yaptı

İzmir'in Konak ilçesi Şair Eşref Bulvarı'ndaki iş merkezinin 2. katında bulunan HDP İzmir İl Başkanlığı'na giren silahlı saldırgan, tabancayla etrafa ateş açtı.

PARTİ ÇALIŞANI HAYATINI KAYBETTİ, SALDIRGAN YAKALANDI

İzmir İl Başkanlığı'nın camlarının kırıldığı saldırının ardından iş merkezinin çatı katına çıkan saldırgan Onur Gencer gözaltına alındı. 

İş merkezinin etrafını güvenlik kordonuyla çevreleyen ve il başkanlığında inceleme yapan polis ekipleri, bir kişinin hayatını kaybettiğini belirledi.

SALDIRGAN HDP BİNASINA BÖYLE GİRDİ

İzmir'de HDP İl Başkanlığı'na silahlı saldırı düzenleyip bir kişiyi öldüren Onur Gencer'in, parti binasına giriş anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı.

Saldırgan Onur GencerSaldırıda hayatını kaybeden Deniz Poyraz

VALİLİK: OLAY TÜM YÖNLERİYLE ARAŞTIRILIYOR

İzmir Valiliği'nden yapılan açıklamada, daha önce sağlık çalışanı olan ve görevinden istifa eden Onur Gencer'in saat 11.00 sıralarında HDP İl Başkanlığı'na geldiği, parti çalışanı Deniz Poyraz'ı tabanca ile ateş ederek öldürdüğü belirtildi.

Şüphelinin yakalandığı aktarılan açıklamada, olayın tüm yönleriyle araştırıldığı kaydedildi.

HDP'DEN AÇIKLAMA

HDP Basın Bürosu'ndan yapılan yazılı açıklamada da bir süredir partilerinin hedef gösterildiği iddia edilerek, bunun sonucunda İzmir İl Başkanlığı'na yönelik silahlı saldırıda bulunulduğu ve parti çalışanı Deniz Poyraz'ın hayatını kaybettiği bildirildi.

KILIÇDAROĞLU'DAN TAZİYE TELEFONU

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir'deki saldırı nedeniyle HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar'a taziyelerini iletti.

CHP'den yapılan açıklamada, Kılıçdaoğlu'nun HDP İl Başkanlığına gerçekleştirilen provokatif saldırı nedeniyle Sancar'ı telefonla aradığı belirtildi.

Saldırıda hayatını kaybeden Deniz Poyraz’a Allah’tan rahmet dileyen Kılıçdaroğlu'nun, Sancar ve HDP camiasına başsağlığı dileklerini ilettiği bildirildi.

AK PARTİ SÖZCÜSÜ: SALDIRIYI LANETLİYORUZ

Saldırıyla ilgili açıklama yapan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "İzmir'de HDP il binasında gerçekleşen saldırıyı ve cinayeti lanetliyoruz.Türkiye, huzur ve güvenliğini bozmaya çalışan provokasyonlara asla fırsat vermeyecektir. Güvenlik güçlerimiz ve yargı teşkilatı hadiseyi tüm boyutlarıyla açığa çıkaracaktır" dedi.

BAKAN GÜL: TÜM YÖNLERİYLE AYDINLATILACAK

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül olayla ilgili olarak "Saldırıyı ve cinayeti lanetliyorum. Provokasyonların hedefi karanlıktır, huzursuzluk ve güvensizliktir. Hukuk bu karanlığa asla geçit vermeyecek, olay tüm yönleriyle aydınlatılacaktır" açıklaması yaptı.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar