HDP'ye kapatma davası: 451 isim için siyasi yasak isteniyor

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 10.06.2021 tarih ve 12:17 saatinde Son Dakika kategorisine yazıldı. HDP'ye kapatma davası: 451 isim için siyasi yasak isteniyor

makale içerik

HDP'ye kapatma davası: 451 isim için siyasi yasak isteniyor

HDP'ye kapatma davası: 451 isim için siyasi yasak isteniyor

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin, HDP'ye kapatma davasının iddianamesinde 451 HDP'li hakkında siyasi yasak talep edildiğini açıkladı. Şahin, partinin banka hesabına tedbir konulmasının istendiğini de söyledi.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin, Antalya'da düzenlenen "Sınıraşan Örgütlü Suçlarla Mücadele" konulu konferansa katıldı.

Konferans sonunda açıklamalarda bulunan Şahin, HDP iddianamesinin hazırlandığını ve Anayasa Mahkemesi’ne (AYM) sunduklarını belirtti.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin, bundan sonraki 15 günlük inceleme sürecinin AYM’nin yetkisinde olduğunu söyledi.

''İDDİANAMEDE 451 HDP'Lİ İÇİN SİYASİ YASAK İSTENİYOR''

Şahin, “Tüm delilleri, kararları dosyaları ve HDP yetkililerinin konuşmalarını dosyada delil olarak sunduk. İddianame 843 sayfa. 451 kişi için yasak isteniyor 69 kişi de odak olduğu için iddianamede yer alıyor. Hepsinin terör örgütü lehinde konuşmaları ve beyanları var” dedi.

PARTİNİN BANKA HESABINA TEDBİR KONULMASI DA İSTENDİ

Şahin, iddianamede partinin banka hesabına tedbir konulmasının istendiğini de söyledi.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar