Kabine toplantısı sona erdi: Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşuyor

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 12.07.2021 tarih ve 19:28 saatinde Son Dakika kategorisine yazıldı. Kabine toplantısı sona erdi: Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşuyor

makale içerik

Kabine toplantısı sona erdi: Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşuyor

Kabine toplantısı sona erdi: Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşuyor

Kurban Bayramı tatili süresi ve turizm sezonuna ilişkin değerlendirmelerin yapıldığı Kabine toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe'deki toplantı sonrası açıklamalarda bulunuyor. Buna göre; köprülerde bayram için uygulanan ücretsiz geçiş cuma gecesi başlayacak.

Son dakika haberi! 

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında saat 17.10'da toplandı. Beştepe'deki toplantı 1 saat 50 dakika sürdü.

Ülke gündemindeki konuların ele alındığı toplantı sonrası alınan kararlar açıklanıyor.

Konuşmasının başında yapılan toplam aşı sayısının 59 milyona yaklaştığını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, herkesi Kurban Bayramı'na kadar aşı yaptırmaya davet etti. 

Erdoğan, ''Bayram günlerini de aynı şekilde kurallara uyarak geçirmeliyiz. Önümüzdeki dönemde aynı sıkıntılara düşmemek için tedbiri elden bırakmamalıyız'' diyerek de uyarıda bulundu. 

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar:

''Virüsün yeni varyantları dünyayı tehdit ediyor. Biz hem sağlık sistemimizin gücü hem aşılama oranlarımızla nispeten iyi bir noktadayız.  Aşılamanın nispeten düşük olduğu yerler tehdit altına girebilir. Ciddi gayretler ve fedakarlıklarla elde ettiğimiz avantaja sahip çıkmak mecburiyetindeyiz.

Normalleşme ile birlikte üretim ve ihracatta bir yükseliş trendi başladı. Türk ekonomisini sadece döviz kuru, faiz, enflasyon parantezine sıkıştırmaya çalışıyorlar. Büyük ve güçlü Türkiye'nin inşası yolunda diğer alanlarla birlikte ekonomide de emin adımlarla ilerliyoruz. 2023 hedefleri ve 2053 vizyonu Türkiye için tarihi bir kavşak noktasının ifadesidir. 

BAYRAMDA KÖPRÜLERDEN ÜCRETSİZ GEÇİŞ 

Niğde otoyolu otomobillere yüzde 20 minibüs-otobüs-kamyon yüzde 40 indirimli olacak. 

Köprülerde bayram için uygulanan ücretsiz geçiş cuma gecesi başlayacak.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar