MGK bildirisi: Orman yangınlarına karşı yürütülen mücadele gözden geçirildi

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 05.08.2021 tarih ve 20:00 saatinde Son Dakika kategorisine yazıldı. MGK bildirisi: Orman yangınlarına karşı yürütülen mücadele gözden geçirildi

makale içerik

MGK bildirisi: Orman yangınlarına karşı yürütülen mücadele gözden geçirildi
Kısa Linki Kopyala

MGK bildirisi: Orman yangınlarına karşı yürütülen mücadele gözden geçirildi

SON DAKİKA HABERİ: Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki MGK toplantısı sona erdi. Toplantı yaklaşık 3,5 saat sürdü. Toplantı sonrası yayınlanan bildiride "Orman yangınlarına karşı yürütülen mücadele gözden geçirilmiştir" ifadelerine yer verildi.

Son dakika haberi! 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı sona erdi.

Toplantının ardından bir bildiri yayınlandı. Bildiride, "Orman yangınlarına karşı yürütülen mücadele gözden geçirilmiş; hadisenin tabii seyri yanında ülkemiz içindeki ve dışındaki dezenformasyonu da değerlendirilerek bu çerçevede alınabilecek ilave tedbirler görüşülmüştür" denildi.

Bildiride Kıbrıs'la ilgili, "Meseleye taraf olan aktörler, uzlaşmaz yaklaşımlarında ısrar etmek yerine çözümün parçası olmaya davet edilmiştir" ifadesine yer verildi.

MGK Bildirisinde, Terör örgütlerine karşı kararlılık ve başarıyla icra edilen operasyonlar ile hudut güvenliğine yönelik alınan ilave önlemler hakkında Kurula bilgi sunulduğu belirtildi.

Bildiride "PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütünü himaye ederek, bölgemizdeki barış ve istikrarı hedef alan saldırılarını sürdürmeye teşvik eden ülkeler şiddetle kınanmıştır." denildi.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar