Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve komutanlar sınır hattında

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 26.07.2021 tarih ve 12:57 saatinde Son Dakika kategorisine yazıldı. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve komutanlar sınır hattında

makale içerik

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve komutanlar sınır hattında
Kısa Linki Kopyala

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve komutanlar sınır hattında

Milli Savunma Bakanı Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Güler ve Kara Kuvvetleri Komutanı Dündar ile Suriye'nin kuzeyindeki birliklerin sevk ve idare edildiği 2. Ordu İleri Komuta Yeri'nde inceleme ve denetlemelerde bulunuyor.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar ile gittiği Gaziantep Havalimanı'nda, Vali Davut Gül, 2. Ordu Komutanı Orgeneral Metin Gürak ve diğer yetkililer tarafından karşılandı.

Bakan Akar ve beraberindeki komutanlar, daha sonra sınır hattında yer alan ve Suriye'nin kuzeyindeki birliklerin sevk ve idare edildiği 2. Ordu İleri Komuta Yeri ve 6. Mekanize Piyade Tümen Komutanlığı Esas Komuta Yeri'ne geçti.

Buradaki inceleme ve denetlemelerini sürdüren Akar'ın, sınır ötesindeki birliklerin komutanları ile video konferans yöntemi ile bir araya gelmesi, sahadaki son duruma ilişkin bilgi alması ve talimatlar vermesi bekleniyor.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar