New York'taki Türkevi binası için açılış töreni

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 20.09.2021 tarih ve 19:22 saatinde Son Dakika kategorisine yazıldı. New York'taki Türkevi binası için açılış töreni

makale içerik

New York'taki Türkevi binası için açılış töreni

New York'taki Türkevi binası için açılış töreni

New York'taki yeni Türkevi binasının açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Binamız, Türkiye'nin başarı hikayesinin sembollerinden biri olarak uzun bir süre hizmet verecek" dedi.

Son dakika haberi! 

New York kentindeki Yeni Türkevi Binası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla açıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın düzenlenen törende yaptığı konuşmadan öne çıkanlar şöyle:

"Binanın yapımında kullanılan malzemeler Türkiye'den getirildi. Tasarımı çevreye duyarlılık esasına göre yapıldı. Türkiye, bu eserle beraber büyüklüğünü, birikimini ve artan gücünü yansıtan bir başyapıt ortaya çıkardı.

Kültürümüzde müstesna bir yere sahip laleden ilham alan mimarisiyle yeni Türkevine kavuştuk. Daimi temsilciliğimize ve New York başkonsolosluğumuza ev sahipliği yapacak. BM'nin tam karşısında bu eseri hayata geçirmemiz ayrı bir anlam taşıyor. 

Türkiye BM'nin kurucu üyelerinden olarak uluslararası barışa aktif katkı sağlıyor. Misyonlarımızı başarıyla yerine getirdik, getiriyoruz. Daha adil bir küresel düzeni savunuyoruz. Etkin roller üstlenerek milyonlarca mazlum göçmene kapı açarak daha adil bir sistem için çalışıyoruz. Türkevi barışa olan inancımızın da bir sembolüdür. 

Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıl dönümü olan 2023'e giden süreçte Türkevi binamız, uluslararası toplumdaki yerimizin de bir yansıması olacaktır. Binamız, Türkiye'nin başarı hikayesinin sembollerinden biri olarak uzun bir süre hizmet verecektir. Türkevi binamızın kapıları herkese açık olacaktır."

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar