Pentagon: Tahliyelerin 31 Ağustos'ta tamamlanmasına yönelik planımız geçerli

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 27.08.2021 tarih ve 18:20 saatinde Son Dakika kategorisine yazıldı. Pentagon: Tahliyelerin 31 Ağustos'ta tamamlanmasına yönelik planımız geçerli

makale içerik

Pentagon: Tahliyelerin 31 Ağustos'ta tamamlanmasına yönelik planımız geçerli
Kısa Linki Kopyala

Pentagon: Tahliyelerin 31 Ağustos'ta tamamlanmasına yönelik planımız geçerli

ABD Savunma Bakanlığı'ndan yaplan açıklamada "ikinci bir patlama olduğunu düşünmüyoruz. Sadece 1 tane intihar bombacısı vardı. Bu haberlerdeki yanlışlık nasıl ortaya çıktı bilmiyoruz" denildi.

Son dakika haberi! 

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), Kabil'deki Hamid Karzai Uluslararası Havalimanı yakınlarında dün sadece 1 intihar saldırısı olduğunu, ilk haberlerin aksine ikinci bir patlama olduğuna inanmadıklarını açıkladı.

ABD Genelkurmay Başkanlığı Bölgesel Operasyonlar Direktörü Tümgeneral William "Hank" Taylor ve Pentagon Sözcüsü John Kirby, düzenledikleri basın toplantısında, Afganistan'daki son gelişmeleri değerlendirdi.

Kabil'deki Havalimanı yakınlarındaki Baron Hotel önünde ikinci bir patlamanın olduğu haberlerini yalanlayan Taylor, "Abbey giriş kapısındaki patlama ile ilgili daha çok detayı paylaşacağız ancak Baron Hotel'de ya da yakınlarında ikinci bir saldırı olduğuna inanmıyoruz. Sadece 1 tane intihar bombacısı vardı. Bu haberlerdeki yanlışlık nasıl ortaya çıktı bilmiyoruz ama bu tarz olaylarda kafa karışıklığı olması normal." dedi.

Pentagon'dan yapılan açıklamada tahliyelerin de 31 Ağustos'ta tamamlanmasına yönelik planın hala geçerli olduğu belirtildi.

Son dakika gelişmesinin ayrıntıları bir sonraki yazımızda.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar