Savunma Sanayii Başkanı açıkladı: F-35'te çözüm için diyalog başlıyor

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 07.05.2021 tarih ve 12:55 saatinde Son Dakika kategorisine yazıldı. Savunma Sanayii Başkanı açıkladı: F-35'te çözüm için diyalog başlıyor

makale içerik

Savunma Sanayii Başkanı açıkladı: F-35'te çözüm için diyalog başlıyor

Savunma Sanayii Başkanı açıkladı: F-35'te çözüm için diyalog başlıyor

SON DAKİKA HABERİ: ''ABD'nin son mektubu bizi haklı çıkardı'' diyen Savunma Sanayii Başkanı Demir, F-35'te çözüm için diyalog döneminin başladığını duyurdu.

Son dakika haberi! 

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, ABD’nin Türkiye’yi F-35 programından çıkarmasının hukuki bir zemini olmadığını söyleyerek, “F-35 programından hiçbir ülke tek taraflı çıkartılamaz demiştik. ABD’nin son mektubu bizi haklı çıkardı” dedi.

Ekonomi Muhabirleri Derneği üyeleriyle bir araya gelen Demir, F-35 programı için imzalanan mutabakat zaptını hatırlatarak “Bu metne göre herhangi bir ortağın buradan çıkartılması ancak bütün ortakların oybirliğiyle olur veya kendisi çekilir." dedi.

''HUKUKİ ZEMİNİ YOK''

Demir, "Bunun hiçbirisi gerçekleşmediği halde ‘Türkiye’yi çıkarttım’ açıklamalarının bir hukuki zemini yoktur” ifadelerini kullandı.

F-35'TE YENİ DÖNEM

İsmail Demir, "Uçaklarımızla ilgili oluşan haklarımızın zayi olmaması, müttefiklik ruhuna da aykırı olmayacak şekilde bir çözüm bulunmasıyla ilgili ABD ile bir diyalog süreci başlayacak" dedi.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar