Savunmaya tek karargah projesi

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 30.08.2021 tarih ve 16:10 saatinde Son Dakika kategorisine yazıldı. Savunmaya tek karargah projesi

makale içerik

Savunmaya tek karargah projesi

Savunmaya tek karargah projesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ay Yıldız Projesi Temel Atma Töreni'nde konuştu. Erdoğan, projeyle Milli Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı ve tüm kuvvet komutanlıklarının bir araya toplanmış olacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Savunma Bakanlığı Ay Yıldız Projesi Temel Atma Töreni'nde konuşuyor.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

''Bizim kınalı yavrularımız bitmedi var ve bundan sonra da olacak. Artık bize bir müşterek merkez gerekiyor dedik. Bu merkezden hem yatırım hem harcamalar hem her yönüyle özellikle de savunma noktasında bize öyle bir merkez gerekiyor ki bu merkezle beraber biz bulunduğumuz yerden dünyaya farklı bir sinyal verelim. Siber savunmanın konuşulduğu dönemde şu anda temelini atacağımız proje yakışır dedik.

''MERKEZİ BİR SAVUNMA SİSTEMİNİ BULUNDURACAĞIZ''

Ay Yıldız Projesi ile Milli Savunma Bakanlığımızı, Genelkurmay Başkanlığımızı, tüm kuvvet komutanlıklarımızı bir araya toplamış oluyoruz. Merkezi bir savunma sistemini, müşterek bir savunma sistemini bulunduracağız. 12,6 milyon metrekarelik arazi üzerine konumlandırılan proje 15 bin kişiye hizmet verebilecektir. İnşa edilecek binalar son teknolojiyle donatılacak. Amacımız cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıl dönümü olan 29 Ekim 2023 tarihinde bu projeyi açmaktır. Her şeyiyle, duruşuyla düşmana korku, dosta güven veren bir yapıyı burada meydana getirmiş olacağız."

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar