Sedat Peker iddiaları: AK Parti'den Süleyman Soylu açıklaması

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 26.05.2021 tarih ve 17:40 saatinde Son Dakika kategorisine yazıldı. Sedat Peker iddiaları: AK Parti'den Süleyman Soylu açıklaması

makale içerik

Sedat Peker iddiaları: AK Parti'den Süleyman Soylu açıklaması

Sedat Peker iddiaları: AK Parti'den Süleyman Soylu açıklaması

Siyasette Sedat Peker'in iddialarına yönelik tartışma sürerken AK Parti Sözcüsü Çelik'ten bir açıklama geldi. Sözcü Çelik, AK Parti MYK'sının iddiaları en güçlü şekilde reddettiğini belirterek, ''Siyasetin referansı hiçbir zaman suç örgütü olmamalı'' dedi.

Son dakika haberi! 

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik MYK toplantısı gündemine ilişkin açıklama yaptı.

Sedat Peker'in İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım'a yönelik iddialarına, AK Parti'den tepki geldi. Merkez Yürütme Kurulu toplantısı sürerken kameraların karşısına geçen Çelik, "MYK'mız en güçlü şekilde bu iddiaları reddediyor." dedi.

Sözcü Çelik'in konuşmasından öne çıkanlar:

''İllegal mafyatik bir kişinin, İçişleri Bakanı ve Binali Yıldırım hakkındaki iddiaları gündeme getiriliyor. Sedat Peker'in iddialarını AK Parti MYK'sı en güçlü şekilde reddiyor. Biz güçlü bir siyaset hareketiyiz.

Bu illegal mafyatik alanların siyasete konu olmasının yanlış olduğunu söyledim. Siyasetin sivil dinamikleri içinde olmaması gereken bir şey yaptıkları. İllegal alandan yöneltilen iddiaları, kendi muhalefetlerini inşaa etmek gibi tarihi bir hata yaptılar. Siyasetin referansı hiçbir zaman suç örgütü olmamalı. İçişleri Bakanımız, eski başbakanımız hedef alınıyor. 

Diyorlar ki söylenenlerin açığa çıkması için ne yapacağız. Zaten arkadaşlarımızın kendileri yargı mensuplarına başvuruyor.

Biz bu oyunların her zaman farkındayız. Devletimizin, İçişler Bakanımızın hedef alınarak nereye varılmak istendiğini görüyoruz. Görevdeki arkadaşlarımızın istifasını isteyenler, suç örgütlerinin söylemlerini referans almak siyaset yapmak anlamına gelmez. Bu siyasetçinin kendisini suç örgütlerine kullandırması anlamına gelir.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar