SON DAKİKA: AB'den Türkiye'ye 3 milyar euro

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 25.06.2021 tarih ve 14:33 saatinde Son Dakika kategorisine yazıldı. SON DAKİKA: AB'den Türkiye'ye 3 milyar euro

makale içerik

SON DAKİKA: AB'den Türkiye'ye 3 milyar euro
Kısa Linki Kopyala

SON DAKİKA: AB'den Türkiye'ye 3 milyar euro

SON DAKİKA HABERİ: AB Komisyonu Başkanı Ursula Von der Leyen, AB'nin Türkiye'deki Suriyelileri desteklemek için 2024'e kadar 3 milyar euro bütçe ayıracağını bildirdi.

Son dakika haberi!

Günün ilk saatlerinde Almanya Şansölyesi Angela Merkel, AB liderlerinin Türkiye'ye göç anlaşması kapsamında 3 milyar euro verilmesi konusunda uzlaşmaya vardığını açıklamıştı.

Şimdi de AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, AB'nin Türkiye'deki Suriyelileri desteklemek için 2024'e kadar 3 milyar euro bütçe ayıracağını bildirdi.

Avrupa Birliği'ne üye ülkelerin devlet ve hükümet başkanları Brüksel'de Liderler Zirvesi'nin ikinci gününde biraraya geldi.

Liderler zirvenin Türkiye oturumunda, Türkiye ile göç, sağlık, iklim, terörle mücadele ve bölgesel meselelerde yüksek düzeyli siyasi diyaloğu başlatma kararı aldı.

AB liderleri, AB Komisyonu'ndan Türkiye ve bölgedeki diğer ülkelerde bulunan Suriyeliler için sağlanacak finansmanla ilgili resmi teklifi gecikmeksizin sunmasını istedi.

 Son dakika gelişmesinin ayrıntıları bir sonraki yazımızda.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar