SON DAKİKA: AB ülkelerine kimler seyahat edebilecek? İki doz aşı olanlar alınsın tavsiyesi

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 03.05.2021 tarih ve 12:42 saatinde Son Dakika kategorisine yazıldı. SON DAKİKA: AB ülkelerine kimler seyahat edebilecek? İki doz aşı olanlar alınsın tavsiyesi

makale içerik

SON DAKİKA: AB ülkelerine kimler seyahat edebilecek? İki doz aşı olanlar alınsın tavsiyesi
Kısa Linki Kopyala

SON DAKİKA: AB ülkelerine kimler seyahat edebilecek? İki doz aşı olanlar alınsın tavsiyesi

SON DAKİKA HABERİ: AB Komisyonu, üye ülkelere AB tarafından onaylı ya da iki doz aşı yaptıran kişilere mevcut seyahat kısıtlamalarını kaldırmalarını önerdi.

Son dakika haberi!

Avrupa Komisyonu, yarın 27 üye ülkeye önümüzdeki günlerde kimlerin seyahat edebileceğini görüşeceğini açıkladı.

Bir Avrupa Birliği yöneticisi yaptığı açıklamada, yabancı vatandaşların Covid-19'a karşı tamamen aşılanmasını ve epidemiyolojik durumu iyi olan ülkelerden gelenlerin ek kısıtlamalar olmaksızın blok ülkelerine seyahat etmelerine izin verilmesini tavsiye etti.

27 ülkeden oluşan blok üyeleri, kendileri dışında halihazırda sadece yedi ülkenin vatandaşlarının ülkelerine girmesine izin verirken AB Komisyonu'nun yarın ülke sayısını genişletmesi bekleniyor.

SADECE AB TARAFINDAN ONAYLANMIŞ AŞILAR MI?

Yönetici tarafından yapılan açıklamada, "Avrupa Komisyonu, sadece epidemiyolojik durumu iyi olan ülkelerden gelen tüm kişiler için değil, aynı zamanda AB tarafından yetkilendirilmiş bir aşının tavsiye edilen son dozunu almış olan herkes için de AB'ye girişe zorunlu olmayan nedenlerle izin vermeyi önermektedir" ifadelerine yer verildi.

'DSÖ TARAFINDAN YETKİLENDİRİLMİŞ AŞILAR DA YER ALABİLİR'

Açıklamada, "Seyahat serbestisi, DSÖ acil durum kullanım listeleme sürecini tamamlayan aşıları kapsayacak şekilde genişletilebilir" denirken "Komisyon ülkelerin listesini belirlemek için kullanılan yeni Covid-19 vakalarının sayısıyla ilgili eşiği yükseltmeyi önermektedir" ifadeleri yer aldı.

Son dakika gelişmesinin ayrıntıları birazdan ntv.com.tr'de...

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar