SON DAKİKA: Çavuşoğlu’ndan Afganistan açıklaması

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 02.09.2021 tarih ve 15:21 saatinde Son Dakika kategorisine yazıldı. SON DAKİKA: Çavuşoğlu’ndan Afganistan açıklaması

makale içerik

SON DAKİKA: Çavuşoğlu’ndan Afganistan açıklaması
Kısa Linki Kopyala

SON DAKİKA: Çavuşoğlu’ndan Afganistan açıklaması

SON DAKİKA HABERİ: Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Afganistan ile ilgili açıklamalarda bulundu.  Afganistan Havalimanı ile ilgili konuşan Çavuşoğlu, “Burada en önemli konu havalimanının güvenliği” derken, “Tek başına Katar ya da Türkiye’nin üstleneceği bir iş değil” diye konuştu. AB'nin göçmenler ile ilgili siyasetiyle ilgili konuşan Çavuşoğlu, 'Biz para veririz, Afganları ülkede tutun gelmesinler' anlayışı olursa böyle bir işbirliği olmaz"  şeklinde konuştu.

Son dakika haberi! Son dakika gelişmesinin ayrıntıları bir sonraki yazımızda.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hollanda Dışişleri Bakanı Sigrid Kaag ile ortak basın toplantısı düzenledi.

Toplantının ardından konuşan Bakan Çavuşoğlu, Çavuşoğlu, “Askeri uçaklar tahliye için kullanılabilir” derken, “Taliban’dan ve başka ülkelerden iş birliği talebi var” şeklinde konuştu.

AB İLE GÖÇ MUTABAKATI

AB'nin göçmenler ile ilgili siyasetiyle ilgili konuşan Çavuşoğlu, 'Biz para veririz, Afganları ülkede tutun gelmesinler' anlayışı olursa böyle bir işbirliği olmaz" derken, "Bir çok konuyu kapsayacak şekilde göç mutabakatını güncellememiz lazım. 'Basit formüller ya da anlayışlarla biz üstesinden geliriz' anlayışından AB'nin vazgeçmesi lazım" diye konuştu. 

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar