SON DAKİKA: Cumhurbaşkanı Erdoğan Antalya’da

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 18.06.2021 tarih ve 15:14 saatinde Son Dakika kategorisine yazıldı. SON DAKİKA: Cumhurbaşkanı Erdoğan Antalya’da

makale içerik

SON DAKİKA: Cumhurbaşkanı Erdoğan Antalya’da

SON DAKİKA: Cumhurbaşkanı Erdoğan Antalya’da

SON DAKİKA HABERİ: Antalya Diplomasi Forumu’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan,"Salgın döneminde yapılan hataların tekrar etmemesi için aşı milliyetçiliğine fırsat verilmemesi çok önemli" dedi.

Antalya’da geçtiğimiz gün gerçekleştirilen Güneydoğu Avrupa İşbirliği Süreci Zirvesi’nin ardından bugün gerçekleştirilen Antalya Diplomasi Forumu’na Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu katıldı.

Antalya Diplomasi Forumu’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan,  "Salgın döneminde yapılan hataların tekrar etmemesi için aşı milliyetçiliğine fırsat verilmemesi çok önemli" dedi. 

Erdoğan, “Buradan vereceğimiz dostluk ve işbirliği mesajları dalga dalga tüm dünyaya yayılacaktır” derken, “Artık STK, iş dünyası, medya ve üniversiteler arasındaki temaslar da dış politikayı şekillendiriyor” diye konuştu.

DIŞİŞLERİ BAKANI ÇAVUŞOĞLU, AB YÜKSEK TEMSİLCİSİ BORELL İLE GÖRÜŞTÜ

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell ile bir araya geldi.

Bakan Çavuşoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Antalya'da düzenlenen Güneydoğu Avrupa İşbirliği Süreci Zirvesi (GDAÜ) ve Antalya Diplomasi Forumu'na (ADF) katılmak üzere bu kentte bulunan Borrell ile bir araya geldiğini belirtti.

Çavuşoğlu, "Gümrük Birliği’nin güncellenmesi, göç ve vize serbestisi konuları başta olmak üzere, Türkiye-AB gündem maddelerini ele aldık" ifadesini kullandı.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar